Polskie Radio
Section05

GOSPODARKA

Zabytkowy dworzec w Szklarskiej Porębie znów służy podróżnym

Nowa, podświetlona elewacja, a do tego na nowo zaadaptowane wnętrza spełniające najwyższe standardy obsługi podróżnych - zmodernizowany dworzec w Szklarskiej Porębie Górnej został otwarty dla podróżnych. To kolejny, po dworcu w Imbramowicach, obiekt w województwie dolnośląskim zmodernizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.
Zobacz więcej na temat:  kolej kolejnictwo infrastruktura transport

Totalizator Sportowy uruchamia program stypendialny dla studentów. Środki będą pochodzić ze zdrapek

Totalizator Sportowy uruchamia "Jubileuszowy program stypendialny 65 na 65", skierowany do zdolnych studentów realizujących się w obszarze nowych technologii. Nabór do programu rusza 25 marca 2021 roku. Środki zasilające fundusz stypendialny, który wynosi blisko 1,2 mln zł, będą pozyskiwane ze sprzedaży zdrapki JUBILOTKA, wydanej z okazji 65-lecia działalności spółki.
Zobacz więcej na temat:  totalizator sportowy studenci gry technologie cyfryzacja

Kanał Sueski wciąż zablokowany. Rośnie kolejka statków

Kontenerowiec Ever Given wciąż blokuje ruch w obu kierunkach na Kanale Sueskim będącym jednym z najbardziej zatłoczonych kanałów żeglugowych, którym między Europą i Azją transportowane są ropa, zboża i inne towary. Dzienna wartość ładunków przepływających na statkach przez Kanał osiąga 9,6 mld dolarów amerykańskich. W kolejce czeka już 185 statków.
Zobacz więcej na temat:  finanse biznes Egipt handel statek infrastruktura

Eksperci: ograniczenie mobilności oraz szczepienia to najskuteczniejsze metody w walce z COVID-19

Najskuteczniejsze z punktu widzenia walki z obecną fale pandemii byłoby ograniczenie przemieszczania się i przejście na pracę zdalną w jak największej liczbie firm i urzędów. Niestety pracodawcy zbyt rzadko podejmują takie decyzji– mówili w audycji "Rządy Pieniądza" jej goście: Maciej Wośko z "Gazety Bankowej" oraz Arkadiusz Pączka z Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce podatki praca zdalna pracodawcy