Polskie Radio
Section05
Jarosław Guzy

Miejsce Polski w Unii Europejskiej

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział w środę, że Europa jest w kryzysie egzystencjalnym. O tym, czy Unia jest dziś - jak stwierdził Juncker - projektem w ruinie, z jakimi problemami się boryka i jakie jest miejsce Polski we Wspólnocie rozmawiali w Debacie Dnia Marek Grela (były wiceminister spraw zagranicznych) i Jarosław Guzy (komentator międzynarodowy).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Guzy POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

Światowa Szachownica: Populizm na świecie

Rośnie fala populizmu na świecie. Dowodem na to jest popularność Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych oraz Ruchu Narodowego Marine Le Pen we Francji. O przyczynach i konsekwencjach tego zjawiska rozmawiali w programie Światowa Szachownica Jarosław Guzy (komentator ds. międzynarodowych), prof. Zdzisław Krasnodębski (europoseł) i dr Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna).
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Francja Jarosław Guzy Jarosław Kuisz Marine Le Pen Ruch Narodowy ŚWIAT USA Zdzisław Krasnodębski Światowa Szachownica - archiwalne

"Rosja nie ma co liczyć na konflikt w Jemenie"

- Po interwencji Arabii Saudyjskiej w Jemenie na giełdach światowych nastąpił wzrost napięcia, doszło do wahnięcia cen, ale nieuzasadnione wydają się obawy, by konflikt mógł wykroczyć poza Jemen - ocenił ekspert do spraw energetycznych Jarosław Guzy. Dodał, że Rosja nie ma co liczyć na to, że konflikt spowoduje znaczący wzrost cen ropy.
Zobacz więcej na temat:  Arabia Saudyjska Jarosław Guzy Jemen konflikty międzynarodowe Krzysztof Renik ropa naftowa Więcej świata