Polskie Radio
Section05
Krzysztof Sobolewski

"Prezes PiS nie potrzebuje konsultować takich spraw z prezydentem". Sobolewski o rekonstrukcji rządu

- W sprawie wejścia do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z tego, co wiem, konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą nie było - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. - Pan prezes nie potrzebuje konsultować takich spraw z panem prezydentem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski polityka Andrzej Duda rekonstrukcja rządu POLSKA

Sobolewski: do końca tego tygodnia sytuacja Zjednoczonej Prawicy będzie jasna

- Dziś o 13 mamy spotkanie prezydium Komitetu Politycznego. Tam będziemy rozmawiać o tym, jakiej  odpowiedzi udzielił Zbigniew Ziobro na postawione przez nas warunki - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Sobolewski Eliza Olczyk polityka koalicja Sejm zjednoczona prawica POLSKA PiS Solidarna Polska Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński

"Będą konkretne decyzje". Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS

- Rozmowy o nowej umowie koalicyjnej zostały przerwane i nie ma planów, aby w najbliższym czasie miały być kontynuowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zapowiedział, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa partii zostaną podjęte decyzje ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość ochrona zwierząt Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA polityka koalicja zjednoczona prawica Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina Sejm

Przyszłość Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski wskazuje możliwe scenariusze

- Konflikt w Zjednoczonej Prawicy nie jest skutkiem ustawy dotyczącej ochrony zwierząt, to był jedynie katalizator, "papierek lakmusowy" sytuacji panującej w koalicji, to ostrzeżenie jak w przyszłości mogą zachować się nasi koalicjanci - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS zjednoczona prawica polityka Krzysztof Sobolewski koalicja Jarosław Kaczyński

"Samowolne ustawienie znaków w pasie drogowym". Sobolewski zawiadamia policję ws. tablic "Strefa wolna od LGBT"

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski zawiadomił we wtorek policję o możliwości popełnienia przez aktywistę Bartosza Staszewskiego wykroczenia polegającego na samowolnym ustawieniu znaków w pasach ruchu drogowego. Chodzi m.in. o tablice "Strefa wolna od LGBT".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Sobolewski LGBT służby i bezpieczeństwo policja

Trwają rozmowy ws. rekonstrukcji rządu. Sobolewski: mogę potwierdzić, że ministerstw będzie mniej

- Jestem pełen optymizmu co do zakończenia rozmów dotyczących rekonstrukcji rządu, uważam, że odbędzie się to z pozytywnym skutkiem - powiedział Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. - Jeśli Zjednoczona Prawica byłaby podzielona, wszyscy by na tym stracili, jest to oczywiste dla stron uczestniczących w rozmowach o nowej umowie koalicyjnej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Krzysztof Sobolewski zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego Prawo i Sprawiedliwość

Rozmowy ws. nowej umowy koalicyjnej. Nie zapadły ostateczne rozstrzygnięcia

Zakończyło się spotkanie liderów Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy w sprawie nowej umowy koalicyjne i rekonstrukcji rządu. Rozmowy nie przyniosły ostatecznych rozstrzygnięć i będą kontynuowane. Jak dowiedział się portal PolskieRadio24.pl kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki rząd rekonstrukcja rządu Krzysztof Sobolewski Ryszard Terlecki Zbigniew Ziobro

Donald Tusk skomentował profanację figury Chrystusa. Dostał odpowiedź

"Jako szef europejskich chrześcijańskich demokratów chciałbym przypomnieć, że Jezus stał zawsze po stronie słabszych i krzywdzonych, nigdy po stronie opresyjnej władzy" - napisał na Twitterze Donald Tusk, odnosząc się do profanacji figury Chrystusa przy Krakowskim Przedmieściu. Odpowiedział mu Krzysztof Sobolewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  LGBT pomniki społeczeństwo Donald Tusk Krzysztof Sobolewski twitter POLSKA

Sobolewski: Sławomir Nowak decydował o kierunkach kampanii Trzaskowskiego

Zatrzymany w sprawie Ukrawtodoru, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, Sławomir Nowak był jednym ze sztabowców Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich - przypomina portal TVP.info, cytując Krzysztofa Sobolewskiego, szefa komitetu wykonawczego PiS i członka sztabu Andrzeja Dudy. Szef sztabu włodarza Warszawy w wyborach prezydenckich, Cezary Tomczyk, sprawy nie komentuje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA korupcja Platforma Obywatelska Krzysztof Sobolewski Rafał Trzaskowski