Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gosiewska

Wicemarszałek Sejmu na Ukrainie. Wizyta na linii frontu w Donbasie

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska do końca tygodnia przebywa z wizytą na Ukrainie. W środę 21 kwietnia polska delegacja wspólnie z litewskimi i ukraińskimi parlamentarzystami odwiedziła posterunek ukraińskiej armii w miejscowości Szyrokyne. W piątek 22 kwietnia przyjedzie do Awdijewki i Słowiańska przy linii frontu ze wspieranymi przez Rosję oddziałami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Donbas Małgorzata Gosiewska Trójkąt Lubelski

Wicemarszałek Sejmu z wizytą na Ukrainie. Pojedzie m.in. do Donbasu

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, w ramach wizyty na Ukrainie, związanej z eskalacją sytuacji militarnej na granicy rosyjsko-ukraińskiej, pojedzie do Donbasu. Towarzyszyć jej będą wiceprzewodniczący parlamentu Litwy  Paulius Saudargas i wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Małgorzata Gosiewska relacje polsko-ukraińskie Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie

tylko u nas "W sprawie Rosji trzeba zabrać mocny głos". Małgorzata Gosiewska rozpoczyna wizytę na Ukrainie

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska rozpoczyna wizytę na Ukrainie. Ma ona związek z eskalowaniem przez Rosję sytuacji militarnej na granicy obu państw. - Czując się w obowiązku realizować testament Lecha Kaczyńskiego uznałam, że nie wystarczy obserwować i zza biurka protestować, tylko przyjechać i mocno zabrać głos - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Małgorzata Gosiewska.  
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gosiewska Ukraina PiS Rosja POLSKA

Polsko-litewskie Zgromadzenie Parlamentarne. Gosiewska: sytuacja na Białorusi jednym z tematów

- Sytuacja na Białorusi i możliwości współpracy Polski i Litwy na rzecz wsparcia społeczeństwa białoruskiego oraz pomocy Polakom mieszkającym w tym kraju, to jeden z tematów rozmów podczas polsko-litewskiego Zgromadzenia Parlamentarnego - poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś POLSKA polityka Polacy na Białorusi Litwa Małgorzata Gosiewska

"Wielka dama pod każdym względem". Wspomnienie o Lidii Lwow-Eberle

- Warto pamiętać o niej jako o osobie, która swoją postawą, swoim życiem wskazywała, jak należy się zachować godnie w życiu, żeby nie tylko je przeżyć, ale żeby miało wiele wartości - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski na temat zmarłej niedawno Lidii Lwow-Eberle. Gośćmi audycji "Aria czy Barbaria?" byli także Małgorzata Gosiewska i Mikołaj Mirowski.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci Polskie Radio 24 POLSKA Arkadiusz Gołębiewski Małgorzata Gosiewska KULTURA

Gosiewska: wierzę, że rok 2021 upłynie pod znakiem wychodzenia z pandemii, otwarcia i szybkiego rozwoju

- Mam nadzieję, że bardzo szybko staniemy na nogi i przegonimy kraje Europy Zachodniej, bo mamy ku temu potencjał. (…) Ufam, że normalność powróci. Zawsze byłam optymistką, wierzę też w odpowiedzialność polskiego społeczeństwa. Żeby było normalnie, musimy się jednak zaszczepić - powiedziała Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Gosiewska koronawirus COVID-19 szczepionka

"Stajemy się ambasadorem krajów na wschód od naszych granic". Gosiewska o Białorusi

- Byłam zaskoczona tą wielką mobilizacją. Wydawało się, że rozdrobnienie białoruskiej opozycji sprawi, że zmian trudno będzie się spodziewać na przestrzeni wielu lat -powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Gosiewska.
Zobacz więcej na temat:  rząd Mateusza Morawieckiego Polityka zagraniczna Polski Białoruś Małgorzata Gosiewska Antoni Trzmiel wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka Swiatłana Cichanouska POLSKA