X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
NASZ WYWIAD

TYLKO U NAS Czy Mołdawia wymyka się Europie? Rozmowy w Moskwie

Anulowanie umowy Mołdawii z UE, strategiczne stosunki z Rosją – to wizja prezydenta Mołdawii Igora Dodona, którą przedstawił w Moskwie u boku Władimira Putina. O tym, jak może rozwinąć się sytuacja w Mołdawii w najbliższym czasie opowiedział portalowi PolskieRadio.pl ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus.
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia Rosja NASZ WYWIAD Ośrodek Studiów Wschodnich Rumunia Unia Europejska kiszyniów

TYLKO U NAS Lider Tatarów: Krym to kraina strachu. Putin chce nas wygnać

To był pusty pokój, a w nim telefon. Rozmawiałem z Putinem przez 40 minut. Opowiadał, jak chce nas uszczęśliwić. Powiedziałem – jeśli tak, niech pan zabierze swoje okupacyjne wojska z Krymu – opowiadał portalowi PolskieRadio.pl lider Tatarów Krymskich Mustafa Dżemilew. Po takiej odpowiedzi na Krym już nie wjechał. Porwania, ciała ze śladami strasznych tortur, przeszukania, areszty – to codzienność na Krymie. Rosja chce zastraszyć, zmusić do zamknięcia ust – mówił Mustafa Dżemilew. W tym tygodniu Ukraina skierowała pozew przeciw Rosji do Trybunału w Hadze.
Zobacz więcej na temat:  Tatarzy krymscy Krym Ukraina Rosja Mustafa Dżemilew NASZ WYWIAD

TYLKO U NAS Adwokat: Rosja zamyka Tatarów w psychuszkach

Prosimy o informowanie o sytuacji na Krymie. Potrzebna jest pomoc dla miejscowych aktywistów, którzy ryzykują, jeżdżąc do domów, gdzie są rewizje, by dokumentować wydarzenia, do których nie dotrze żaden dziennikarz. Chcemy stałej misji międzynarodowej, by raportowała o represjach – mówi portalowi PolskieRadio.pl adwokat Emil Kurbedinow, który na Krymie broni więźniów politycznych, głównie Tatarów Krymskich.
Zobacz więcej na temat:  Tatarzy krymscy Krym Ukraina NASZ WYWIAD

Matthew Tyrmand: Republikanie będą rządzić przez 20 lat

- Trump będzie rządził dwie kadencje, po nim urząd najprawdopodobniej obejmie Mike Pence lub ktoś podobny. Będziemy mieć republikańską większość w kongresie przez najbliższe 20 lat - mówił w wywiadzie dla portalu PolskieRadio.pl Matthew Tyrmand, ekonomista, publicysta i komentator. Nasz rozmówca odniósł się również do ataków hakerskich, nominacji gabinetowych i komunikacji twitterowej Donalda Trumpa oraz przyszłości Demokratów.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Stany Zjednoczone Partia Demokratyczna Partia Republikańska Donald Trump Barack Obama Rosja Henry Kissinger

NASZ WYWIAD "Zagrać u Polańskiego, wygrać Everest Maraton"

- Tego, czego najbardziej się obawiam w życiu, to być człowiekiem bez pasji, stoczyć się na dno – powiedział Robert Celiński tuż po premierze filmu "Chasing the Breath – W pogoni za oddechem”. Ten scenariusz na pewno nie grozi biegaczowi, który bez kompleksów, konsekwentnie bije się o swoje cele, a co najważniejsze wyznacza sobie kolejne o czym opowiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  O co tutaj biega bieganie NASZ WYWIAD Himalaje góry opinie

Opozycja sparaliżuje Sejm? Oto możliwe scenariusze

Wtorkowe spotkanie liderów partii z marszałkiem Senatu nie przyniosło porozumienia ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego. Jak w związku z tym będzie przebiegać środowe posiedzenie Sejmu? - Najgorsze co mogłoby się wydarzyć to wprowadzenie do Sejmu osób z zewnątrz i rozpoczęcie jego okupacji, np. pod hasłem KOD-u - mówi portalowi PolskieRadio.pl dr hab. Piotr Wawrzyk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sejm Nowoczesna PiS NASZ WYWIAD

TYLKO U NAS Polska wizyta na Białorusi. "Bez iluzji ws. Łukaszenki"

Spotkanie polskich polityków z Aleksandrem Łukaszenką i z tzw. człowiekiem- talizmanem białoruskiej nomenklatury, Michaiłem Miasnikowiczem może przynieść niespodziewane deklaracje – ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl politolog Roman Jakowlewski. Mówiąc o relacjach Mińska z Kremlem, zauważył, że mimo sojuszu i ścisłej zależności, są najtrudniejsze od lat i teraz Putin może naciskać na Łukaszenkę w kwestii rakiet Iskander. Politolog ostrzegał, by nie żywić złudzeń co do natury reżimu. Wskazał, że ważną pomocą dla Białorusinów jest wsparcie niezależnych wolnych mediów, w tym Biełsatu. Dodał, że w ostatnim czasie zapomina się o europejskich wartościach, demokracji, wolności słowa i nie uwzględnia ich w rozwijaniu stosunków z autorytarnym Mińskiem.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Rosja Ukraina wojsko NASZ WYWIAD OBWE Krym Aleksander Łukaszenka Europa relacje polsko-białoruskie

Krasnodębski: Niemcy czują się bezradni i osamotnieni

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak bardzo Niemcy bywają aroganckie – i nie chodzi tylko o polityków, ale także o ich prasę, media, ich „autorytety”, o to bezceremonialne narzucanie własnych standardów, pouczanie, a przy tym trwanie w samozachwycie - to mamy odpowiedź na pytanie o diagnozę najważniejszych źródeł kryzysu w UE - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl socjolog i europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Angela Merkel Niemcy Europa Zdzisław Krasnodębski Rosja Francja

NASZ WYWIAD Prawybory we Francji. Warszawa i Moskwa wstrzymują oddech

To czas wielkich niespodzianek i nowej dynamiki we francuskiej polityce – powiedziała portalowi PolskieRadio.pl publicystka Sylvie Kauffmann, pierwsza w historii Francji kobieta na stanowisku redaktor naczelnej dziennika "Le Monde”. Jaki scenariusz rysuje się dla Francji? Czy nowy prezydent Francji będzie przyjaźnił się z Władimirem Putinem? Kto jest "na fali" we francuskiej polityce?
Zobacz więcej na temat:  Francja Rosja Francois Fillon Władimir Putin wybory we Francji NASZ WYWIAD Alain Juppe Europa Syria Europa wybiera - wywiady

TYLKO U NAS "Euromajdan dał wolność. Teraz los kraju zależy od reform"

Trzy lata po Euromajdanie mamy oczywiste osiągnięcia. Najważniejsze z nich: Ukraina jest na drodze do pełnej niezależności od Rosji. Jesteśmy teraz nareszcie samodzielnym graczem. Przyszłość Ukrainy zależy od tego, na ile uda się zreformować kraj – mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Maksym Khyłko, ukraiński analityk. Wsparcie Zachodu jest w tym konieczne.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Euromajdan Rosja Unia Europejska Europa NASZ WYWIAD Kijów USA

NASZ WYWIAD "Idziemy do UE: na tę drogę wprowadził nas Euromajdan"

Ukraina jest na drodze integracji z UE – to główna zdobycz Rewolucji Godności. Tak jak kiedyś Polsce, Ukrainie potrzebne jest wsparcie Zachodu w tym zakresie i odpowiednia motywacja. Dla Polski i państw regionu to była perspektywa członkostwa – mówiła analityczka dr Ołena Betlij z Akademii Kijowsko-Mohylańskiej w rozmowie z portalem Polskiego Radia. Oprócz wsparcia w zakresie modernizacji państwa, Kijów potrzebuje pomocy, by obronić się przed agresją Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Unia Europejska NASZ WYWIAD Europa Euromajdan

TYLKO U NAS Kruszył imperium zła. Lider Tatarów Krymskich wciąż walczy

Życie lidera Tatarów Krymskich, Mustafy Dżemilewa, jest niezwykłe, a on zdaje się postacią tak kryształową i pełną wewnętrznej siły, że aż nierzeczywistą. - Jest żyjącą legendą, a jednocześnie wciąż niezwykle wpływowym, czynnym politykiem, z krwi i kości. Dzięki zaufaniu, którym obdarzają go Tatarzy Krymscy, Ukraińcy, ciągle ma olbrzymi wpływ na losy Krymu, Ukrainy, Europy – mówi nasz rozmówca, Tatar Krymski, Nedim Useinow.
Zobacz więcej na temat:  Krym Mustafa Dżemilew NASZ WYWIAD Parlament Europejski prawa człowieka Rosja Tatarzy krymscy Ukraina Unia Europejska