Polskie Radio
Section05

POLSKA

Poseł PiS: sytuacja związana z koronawirusem jest kontrolowana od pierwszych dni epidemii

- W porównaniu do innych krajów sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wypada bardzo dobrze. Jest ona kontrolowana od pierwszych dni epidemii. Czekamy teraz na kolejne dostawy leku na COVID-19 - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji była również Urszula Pasławska, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia zdrowie choroba społeczeństwo Urszula Pasławska Eliza Olczyk Polskie Radio 24

Joanna Kopcińska: te słowa nie powinny zostać wypowiedziane przez osobę pełniącą wysoką funkcję w PE

- Być może przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli nakłoni Katarinę Barley do przeprosin - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Kopcińska. Przyznała jednak, że wątpi, aby wiceprzewodnicząca PE przeprosiła za słowa o "zagłodzeniu".
Zobacz więcej na temat:  polityka Joanna Kopcińska Parlament Europejski Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Niemcy

Wicerzecznik PiS o pandemii: dodatkowe obostrzenia mogą być wprowadzone regionalnie

- Sytuacja jest pod kontrolą w tym momencie, ale mamy do czynienia z pandemią, to wciąż jest żywioł, którego nie znamy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Państwo jest przygotowane "na tyle, na ile jest to możliwe", jest 8 tys. łóżek w szpitalach dla pacjentów chorych na COVID-19 - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce zdrowie epidemia szczepionka Radosław Fogiel COVID-19