Polskie Radio
Section05
Józef Orzeł

PR24 Zmarł prof. Waldmar Paruch. Józef Orzeł: mówił jasno o rzeczach, które wolelibyśmy otoczyć złudzeniami

Dr Józef Orzeł wspominał na antenie Polskiego Radia 24, że zmarłego w niedzielę prof. Waldemara Parucha cechowały "niezwykła jasność" i "ostrość, która nie pozwalała otaczać polityki mgłą miękkości". O polskiej scenie politycznej mówił "twardo", co na ludziach, którzy go słuchali "robiło ogromne wrażenie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 odeszli 2022 POLSKA polityka Józef Orzeł

NASZ WYWIAD Za stwierdzeniem, że Putin jest mordercą stanął dziś świat, w 2010 roku - tylko PiS

- Po kilku dniach żałoby po katastrofie smoleńskiej, po próbach łączenia się i szukania wspólnych wartości, wszystko wróciło do normy, czyli głębokiego sporu i przemysłu nienawiści. Stało się coś paskudnego i to coś żyje w Polsce po dziś dzień - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Józef Orzeł, filozof, prezes Klubu Ronina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk Lech Kaczyński PiS Józef Orzeł polityka Smoleńsk 2022

Dr Orzeł: im Rosja będzie bardziej agresywna, tym Polska będzie bardziej Zachodowi potrzebna

Dr Józef Orzeł ocenił na antenie Polskiego Radia 24, że w aktualnej sytuacji geopolitycznej w naszym regionie istotne są wszystkie rozmowy dyplomatyczne, które są skutkiem powstawania nowych układów sił, a także wzrostu znaczenia naszego kraju. Jak podkreślił, "im Rosja będzie bardziej agresywna, tym Polska będzie bardziej potrzebna Zachodowi".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni bezpieczeństwo agresja Józef Orzeł Europa

Orzeł: dla młodych solidarność, a więc także i Nowa Solidarność, nic nie znaczą

- Według młodych, nie da się utrzymać wspólnoty za pomocą solidarności, bo nad wszystkim królują rywalizacja, walka o lepsze miejsca i przebijanie szklanych sufitów - powiedział w Polskim Radiu 24 Józef Orzeł, publicysta. - Solidarność nic więc nie znaczy, a tym samym także i Nowa Solidarność nic nie znaczy - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Józef Orzeł Solidarność społeczeństwo

Ks. Ireneusz Skibiś: Europa jest wielka dzięki nauce Jezusa Chrystusa

- Korzenie i tożsamość Europy są chrześcijańskie, wręcz ewangeliczne - mówił w Polskim Radiu 24 ks. inf. Ireneusz Skubiś, wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu ds. Kultury i Środków Społecznego Przekazu. - Nie bójmy się słowa religijny. Jest ono wpisane w ludzką naturę, historię, wielkość i ludzkie dążenia - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Europa chrześcijaństwo katolicyzm Jezus Chrystus Polskie Radio 24 Józef Orzeł

M. Piejko: mentalność polskich emigrantów ulega zmianie

- Polscy emigranci od wieków mieli życzeniowe myślenie, że wrócą do Polski, jak tam się coś zmieni. Widzę jednak kilka inicjatyw, które stopniowo zmieniają ich mentalność - powiedziała Magdalena Piejko, wicedyrektor Polskiego Radia 24, reżyser filmu "Wracamy?", poświęconego polskim emigrantom w Irlandii i Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA emigracja Wielka Brytania Irlandia Polacy za granicą Magdalena Piejko Józef Orzeł

Henryk Skarżyński: Polska jest pionierem w zakresie badań i leczenia słuchu

- Od 16 lat dokonujemy nowatorskich operacji poprawiających słuch. Polacy mają dostęp do najnowszych technologii jako jedni z pierwszych w świecie albo wręcz pierwsi. To wizytówka polskiej nauki i medycyny i jako lekarze mamy z tego satysfakcję - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
Zobacz więcej na temat:  słuch Henryk Skarżyński Światowe Centrum Słuchu medycyna Józef Orzeł

A. Gołębiewski: filmy patriotyczne są najbardziej kasowe

- Na Zachodzie najbardziej kasowe filmy to filmy patriotyczne, a my się jakoś tego wstydzimy. Zapanowała moda na rekonstrukcje, po które sięgały osoby bez przygotowania filmowego. My na naszym festiwalu od kilku lat powtarzamy młodym twórcom, że sam temat to jeszcze nie film - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci film polski historia Polski kino FILM Józef Orzeł Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci