Polskie Radio
Section05

Polskie Radio 24

Kolejny pakiet sankcji przeciw Rosji. Dr Zaborowski: w związku z ostatnimi wydarzeniami prace nad nim będą przyśpieszone

- Myślę, że tempo prac nad tym pakietem sankcji będzie w nadzwyczajny sposób przyśpieszone. Josep Borrell w bardzo twardych słowach mówił o obecnej sytuacji na Ukrainie i mówił też o groźbie wojny nuklearnej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zaborowski (Uczelnia Łazarskiego).  
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Polityka zagraniczna Polski bezpieczeństwo POLSKA polityka sankcje Unii Europejskiej

Polityka rządu PO-PSL wobec Rosji. Jacek Karnowski: to pozbawia ich mandatu do przewodzenia państwu

- Ujawnione dokumenty potwierdzają, że słowa Donalda Tuska o tym, iż przestrzegał przed działaniami Rosji i prowadził asertywną politykę, są ordynarnym i zwyczajnym kłamstwem - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Rosja Władimir Putin Polityka zagraniczna Polski Niemcy bezpieczeństwo Platforma Obywatelska POLSKA polityka

Spadek cen gazu na światowych rynkach. Politycy w PR24 ocenili pozytywne prognozy

Ceny gazu na światowych rynkach spadają. Eksperci jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie szacują, że spadek cen będzie utrzymywał się do początku przyszłego roku. Pozwala to optymistycznie patrzeć w przyszłość. O tej sytuacji rozmawiali w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lorek z PiS i Kazimierz Kleina z PO.
Zobacz więcej na temat:  prąd energia ceny paliw gaz bezpieczeństwo społeczeństwo

Rozbieżne zdania unijnych polityków ws. polskiego KPO. Rzońca: nasz kraj to temat zastępczy

- Pani von der Leyen potwierdza, że Polska przygotowała dobry plan odbudowy, a pan Reynders i pani Jourova mówią, że Polacy nie spełnili kamieni milowych. Trwa ciuciubabka. Nie wiadomo, jak ona się skończy - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca (europoseł PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Ursula von der Leyen

Dynamiczna sytuacja na ukraińskim froncie. Witold Jurasz: to zmierza w kierunku pata

- Przeświadczenie, że Rosja nie jest w stanie wygrać już wojny konwencjonalnej na Ukrainie, nie oznacza, że ją przegra. Bez względu na udaną kontrofensywę armii ukraińskiej, która przyczyniła się m.in. do odbicia obwodu charkowskiego, generalna sytuacja na froncie zmierza w kierunku pata - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Witold Jurasz z portalu Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  Witold Jurasz Antoni Opaliński ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe

Mobilizacja rezerwistów w Rosji. Maciej Wolny: Władimir Putin chce wywołać strach

Jakie będą konsekwencje mobilizacji rezerwistów Władimira Putina, czy Ukrainie grozi punktowe uderzenie bronią jądrową? Jaka powinna być reakcja oraz jakie powinny być działania podejmowane przez Zachód w razie tak zwanego ataku taktycznego? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 odpowiedzieli: Michał Wróblewski z portalu wp.pl i Maciej Wolny z portalu wPolsce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek ŚWIAT Rosja Władimir Putin wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe

77. forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. "Świat jednoznacznie potępia groźby Putina"

- Ukraina, wojna i sposób rozwiązania tego konfliktu z Rosją są głównym tematem przemówień wielu polityków - relacjonował z Nowego Jorku w Polskim Radiu 24 nasz korespondent Wojciech Cegielski, który uczestniczy w 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński Wojciech Cegielski ŚWIAT Nowy Jork ONZ Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie wojna 2022

Bezpieczeństwo energetyczne Polski. Marszałkowski: mamy zdywersyfikowane źródła dostaw gazu

- Bezpieczeństwo energetyczne Polski trzeba rozgraniczyć na dwie kwestie. Pierwszą z nich stanowi nasze przygotowanie pod względem konkretnych surowców. Jesteśmy dobrze przygotowani do zbliżającej się zimy, jeśli chodzi o gaz ziemny, ponieważ magazyny są wypełnione w 100 procentach - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mariusz Marszałkowski z portalu BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Mariusz Marszałkowski POLSKA bezpieczeństwo energetyczne energetyka gaz ziemny gaz węgiel GOSPODARKA Baltic Pipe

Spotkanie partii opozycyjnych. Brzyski: to było badanie, w jaki sposób zareaguje elektorat

We wtorek odbyła się konferencja byłych prezydentów i opozycji. Jak ocenił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Bartosz Brzyski (Klub Jagielloński), "było to badanie tego, w jaki sposób elektorat opozycyjny w ogóle zareaguje na takie spotkanie". Dodał, że na razie "nie ma specjalnego entuzjazmu co do tak szerokiej potencjalnej listy opozycji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka NATO opozycja Bronisław Komorowski Aleksander Kwaśniewski