Polskie Radio
Section05
Dariusz Rosati

"Nonszalancja i brak odpowiedzialności". Karczewski o Rosatim z koronawirusem w Sejmie

- Bardzo dziwie się, że tak doświadczony polityk, który na chwilę przed głosowaniem ogłosił w mediach społecznościowych swoją chorobę, za chwilę pojawił się w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Karczewski, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia szpital społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 maseczka Polskie Radio 24 Stanisław Karczewski PiS Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PO

Poseł KO przyjechał do Sejmu mimo dodatniego testu na COVID-19. "Elementarny brak odpowiedzialności"

Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rosati poinformował we wtorek, że otrzymał dodatni wynik testu na COVID-19. Mimo to pojawił się w Sejmie na głosowaniach. Jego postawa wywołała oburzenie wśród innych parlamentarzystów. Ostro skrytykował to też minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koronawirus COVID-19 pandemia Sejm koalicja obywatelska

Powiązanie praworządności z budżetem UE. Patryk Jaki: chodzi o przyszłość naszego państwa

- To jest ważniejsze, niż doraźne interesy jednej czy drugiej partii. Tu po prostu chodzi o przyszłość naszego państwa - mówił w Programie 3 Polskiego Radia europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, odnosząc się do sprzeciwu polskiego rządu dot. powiązania budżetu UE z tzw. praworządnością. Z kolei Dariusz Rosati z KO mówił, że jego zdaniem w tej sprawie dojdzie do porozumienia Polski z krajami UE.
Zobacz więcej na temat:  Trójka ŚWIAT polityka Patryk Jaki Beata Michniewicz budżet UE 2021-2027 Unia Europejska Komisja Europejska Europa

Skandaliczna manipulacja Rosatiego. "Fotomontaż tak nieudolny..."

"W 1987 r. PRL-owska Rada Państwa powołała Julię Przyłębską na sędzię. Nominację wręczał Wojciech Jaruzelski" - napisał na Twitterze poseł KO Dariusz Rosati, dodając do wpisu fotomontaż, na którym widać Wojciecha Jaruzelskiego i Julię Przyłębską. Politycy i dziennikarze wytknęli posłowi manipulację.
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska Platforma Obywatelska polityka fake news twitter POLSKA

TYLKO U NAS Wielcy nieobecni. Tych polityków nie zobaczymy w Brukseli

Jak w każdych wyborach, tak i w tych do Parlamentu Europejskiego nie obyło się bez niespodzianek. W ławach w Brukseli zasiądą 32 nowe polskie twarze, a z reprezentowaniem naszego kraju w Europie pożegnało się kilka osób uznawanych za wyborcze pewniaki. W europarlamencie nie zobaczymy też takich polityków, którzy choć ze względu na doświadczenie i nazwisko byli wymieniani w gronie faworytów, to nie uzyskali odpowiedniego poparcia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Michał Boni Jan Dziedziczak Kamila Gasiuk-Pihowicz Marek Jakubiak Marek Jurek Janusz Korwin-Mikke Liroy Jarosław Sellin Stanisław Tyszka Jarosław Wałęsa Adrian Zandberg Marcelina Zawisza Janusz Zemke

"Propozycje ws. pracowników delegowanych nie są korzystne"

Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie pracowników delegowanych. Oznacza to, że mogą się rozpocząć rozmowy z unijnymi rządami. O ostatecznym kształcie zmian w przepisach dotyczących wysyłania osób do pracy za granicę zdecyduje wynik negocjacji przedstawicieli unijnych krajów i europosłów. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski pracownicy Beata Michniewicz Europa POLSKA EURANET Euranet Plus