Polskie Radio
Section05
elektronika

Zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach. Czy Polska pójdzie tym tropem?

Zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach podstawowych od stycznia 2024 roku wprowadzi Holandia. Czy Polska pójdzie tym tropem? Jacek Marciniak odwiedził Szkołę Podstawową nr 4 w Lesznie, na terenie której już od kilku lat obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych. 
Zobacz więcej na temat:  telefony komórkowe szkoła Leszno społeczeństwo młodzież elektronika szkoła podstawowa Jacek Marciniak

XXXI Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników - szansa na staż i praktyki

Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników to doskonałe miejsce by znaleźć staż, praktyki, a może i pracę, a przede wszystkim poznać ludzi z branży.  Studentom gwarantuje to płynne wejście na rynek pracy. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Weronika Puszkar Politechnika Warszawska targi praca edukacja NAUKA branża it automatyka elektronika informatyka rynek pracy rynek pracy it studenci

Elżbieta Sikora - jubileusz pionierki muzyki elektroakustycznej

Elżbieta Sikora urodziła się 80 lat temu we Lwowie (20 października 1943 roku). Pionierka polskiej muzyki elektroakustycznej w cyklu "Nowa Polska" opowiedziała o Lwowie oraz o pracy nad kompozycją "Sonosphere III", napisaną w 2017 roku na zamówienie Andrzeja Kosendiaka dla Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka muzyka współczesna elektronika muzyka elektroniczna Ewa Szczecińska kompozytor