Polskie Radio
Section05
informacje

Drogowcy ostrzegają przed utrudnieniami na A1 i A2. Auto osobowe uderzyło w bariery ochronne

Drogowcy ostrzegają o utrudnieniach na A1 i A2. - Późnym wieczorem w sobotę w okolicach skrzyżowania autostrad A1 i A2 niedaleko Łodzi samochód osobowy uderzył w bariery ochronne. Nie ma informacji o ofiarach i rannych. Zablokowany jest lewy pas łącznicy Warszawa - Katowice - przekazują drogowcy.
Zobacz więcej na temat:  wypadek Radio kierowców Polskie Radio prawo policja bezpieczeństwo policja polska drogi

W polskich więzieniach przebywa ponad 6 000 osób skazanych za przestępstwa drogowe. Trzy czwarte z nich jechało po alkoholu

- Za murami więzień przebywa 6 305 skazanych za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Prawie trzy czwarte to osoby skazane za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego - poinformowała ppłk Arleta Pęconek z zespołu prasowego Służby Więziennej.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio wypadek regiony prawo służby i bezpieczeństwo policja policja polska drogi bezpieczeństwo

Polowanie na fake newsy to wojna z manipulacją informacjami

Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy. Wiedzy, która jeśli nie jest weryfikowana, może okazać się fake newsem. Dlatego aby uniknąć oszustw, warto wyrobić w sobie nawyk sprawdzania internetowych informacji. Tym bardziej że obecnie powstaje ogromna ilość fałszywych treści rozpowszechnianych np. przez portale społecznościowe. Jak rozpoznać i wyeliminować fake newsy?
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA fake news internet media społecznościowe Piotr Firan

Pogrzeb prezydentów RP na uchodźstwie. Dziedziczak: historia będzie działa się na naszych oczach

- Nie tylko w PRL, ale i po 1990 roku ta piękna historia władz na uchodźstwie, tak dobrze świadcząca o nas, Polakach, w ogóle nie była znana - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Dziedziczak z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zaprosił wszystkich do udziału w sobotnich uroczystościach w Świątyni Opatrzności Bożej, jak podkreślił, to historyczne wydarzenie. Zaznaczył, że dopiero teraz powstaje mauzoleum dedykowane władzom RP na uchodźstwie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Dziedziczak Ukraina relacje polsko-ukraińskie świątynia opatrzności Rząd RP na Uchodźstwie Władysław Raczkiewicz August Zaleski Stanisław Ostrowski społeczeństwo

"Kierunek hub gazowy dla Europy". Anna Moskwa o planach na gazowy rozwój Polski po otwarciu Baltic Pipe

Otwierany dziś gazociąg Baltic Pipe łączy polski i duński system przesyłowy, dzięki czemu do naszego kraju będzie mógł płynąć gaz z Szelfu Norweskiego. - To największa i na dziś najważniejsza infrastruktura gazowa w całej Polsce, kolejny etap uniezależniania się od Federacji Rosyjskiej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe Baltic Pipe 2022 POLSKA inwestycje gaz ziemny Anna Moskwa LNG energetyka

Otwarcie Baltic Pipe. Piotr Müller: najważniejsze jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski

Dziś odbędzie się uroczyste otwarcie gazociągu Baltic Pipe. W wydarzeniu mają wziąć udział: prezydent Andrzej Duda, szefowie rządów Polski i Danii - Mateusz Morawiecki i Mette Frederiksen, minister do spraw ropy naftowej i energii Norwegii Terje Aasland oraz szefowa unijnej Dyrekcji Generalnej ds. Energii Ditte Juul Jorgensen.
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe Baltic Pipe 2022 POLSKA gaz ziemny inwestycje Piotr Müller

PRK na AGRO SHOW w Bednarach!

Tysiące wystawców i zwiedzających oraz nowości, które mają zrewolucjonizować rynek rolniczy na całym świecie. Oprócz tego maszyny, których ceny idą w miliony dolarów! Motoryzacja to przecież nie tylko samochody! Jesteśmy na Agro Show 2022 w Bednarach! 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kierowcy Polskie Radio Kierowców Polskie Radio bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo kierowca motoryzacja samochód samochody drogi ŚWIAT KULTURA rolnictwo rolnicy nowinki technologiczne