Polskie Radio
Section05
koalicja obywatelska

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Barbara Nowacka zmieniła zdanie w trakcie gry

Podczas konwencji PO i Nowoczesnej Barbara Nowacka oficjalnie dołączyła do kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej. Ludzie z jej środowiska znajdą się na listach w wyborach samorządowych, ale również w parlamentarnych. Decyzję tę komentowała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 partia Razem Barbara Nowacka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Posłanka PO: w innych warunkach do wyborów byśmy szli osobno

- W innych warunkach, w innej sytuacji, te osoby szłyby do wyborów osobno. Zdecydowałyby się na osobne kampanie wyborcze. Teraz postanowiły pójść razem. To nie jest moment, żeby dyskutować o kwestiach światopoglądowych - powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka Marta Golbik (PO) o przyczynach powstania Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska Polityka PR24 polityka Platforma Obywatelska wybory samorządowe 2018

Dla kogo samorządy? "Wszystko może się zdarzyć"

- Nie wątpię w to, że PiS wygra wybory samorządowe, biorąc pod uwagę wyniki w całym kraju. To jednak nie oznacza, że ta partia będzie rządziła. Lokalnie bardzo ważne są zdolności koalicyjne - powiedział w Debacie Poranka Mirosław Skowron z "Super Expressu". W Polskim Radiu 24 o tym, która partia osiągnie najlepszy wynik w październikowym głosowaniu mówili również Tomasz Żołciak z "Dziennika Gazety Prawnej" i Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 wybory samorządowe 2014 koalicja obywatelska PiS Platforma Obywatelska PSL polityka

Konwencja Koalicji Obywatelskiej. "Barbara Nowacka gwiazdą"

- Gwiazdą tej konwencji niestety dla Grzegortza Schetyny była Barabara Nowacka. We wszytskich przakazach medialnych przebijała się jako główna bohaterka - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego). Gośćmi Debaty poranka byli również Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie) i Dariusz Grzędziński (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska wybory samorządowe 2018 polityka Platforma Obywatelska Nowoczesna

Micha Szczerba: zaprezentowaliśmy fantastyczny program

Przyjazna szkoła, darmowy bilet dla dzieci, Polska bez smogu, pomoc seniorom, rozwój infrastruktury i "zakończenie dwuwładzy w województwach"–  to propozycje programowe Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe. Mówił o nich w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska wybory samorządowe Warszawa wybory samorządowe 2018

Czy konwencje przekładają się na wynik wyborczy?

- Konwencje są o tyle znaczące, że mobilizują działaczy danej partii. Tak jak wódz przed bitwą zagrzewa do walki, tak samo dzieje się na konwencjach - powiedział w audycji Wróżenie z Faktów Mariusz Gierej z portalu "mPolska24.pl". W Polskim Radiu 24 o znaczeniu konwencji przed wyborami samorządowymi mówiła również Eliza Olczyk z tygodnika "Wprost". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Łukasz Warzecha wybory samorządowe 2018 koalicja obywatelska PiS PSL

Młodzi politycy o konwencji Koalicji Obywatelskiej

Przyjazna szkoła, darmowy bilet dla dzieci, Polska bez smogu, pomoc seniorom, rozwój infrastruktury i wzmocnienie władzy marszałków kosztem wojewodów –  to propozycje programowe Koalicji Obywatelskiej do wyborów samorządowych. W Polskim Radiu 24 propozycje komentowali: Patryk Palczewski (Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości), Łukasz Kazimierczak (Młodzi Nowocześni Nowoczesna), Michał Jakubek (Młodzi Demokraci Platforma Obywatelska) oraz Juliusz Zawłocki (Klub Młodych Kukiz 15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe 2018 Warszawa Platforma Obywatelska Nowoczesna koalicja obywatelska