Polskie Radio
Section05
Marcin Zarzecki

"Zarażanie pasją historii". Marcin Zarzecki o Kongresie Pamięci Narodowej

- Historię należy przekazywać w określony sposób. Na Kongresie były gry: planszowe, komputerowe i szyfrów. Rzeczywistość wirtualna. Była praca z sitodrukiem czy powielaczem, można nawet było uzyskać własny nieśmiertelnik - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska Fundacja Narodowa Marcin Zarzecki Kongres Pamięci Narodowej Instytut Pamięci Narodowej

PR24 "Opowieść o tym, co piękne - bezinteresownej pomocy". Szef PFN o wystawie fotograficznej "24.02"

Przy Galerii Kordegarda otwarto wystawę "24.02" o exodusie Ukraińców z ogarniętego wojną kraju i o postawie Polaków. - Seria zdjęć, którą prezentujemy, nie była uprzednio planowana. Ta wystawa powstała jako spontaniczna opowieść, swobodny strumień działań i obrazów. Opowiada o ludzkiej naturze, o dramacie, o bólu i lękach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Zarzecki Ukraina uchodźcy społeczeństwo KULTURA wystawa POLSKA zdjęcia wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni

Dr Marcin Zarzecki, prezes PFN o wystawie fotografii i programie PFNteam100

Kiedy zaczęła się wojna na Ukrainie, Polacy nie zadawali sobie pytania, czy pomóc. Polska Fundacja Narodowa dokumentowała wielki ruch pomocy uchodźcom w pierwszych tygodniach wojny. Owocem tej dokumentacji jest wystawa prezentowana w Warszawie. Opowiedział o niej w audycji "Wolna sobota z Jedynką" dr Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polska Fundacja Narodowa Marcin Zarzecki

POLSKIE RADIO 24 Muzeum Ofiar Komunizmu. Szef PFN: to pierwsze tego typu miejsce w Stanach Zjednoczonych

- Muzeum Ofiar Komunizmu zostało stworzone przez wiele rządów. Między innymi przez Węgry, przedstawicieli Estonii, Łotwy, Litwy i oczywiście Polską Fundację Narodową, jako reprezentanta Polski. Warto wspomnieć, że mieliśmy największy wkład finansowy oraz ten merytoryczny - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Ameryka Waszyngton muzeum historia Polski Marcin Zarzecki

Projekt edukacyjny dla żołnierzy. Prezes PFN: chcą poznawać historię w sposób aktywny

- Żołnierze chcą poznawać historię w sposób aktywny. Stąd zaangażowaliśmy ich m.in. w Bieg Niepodległości czy w Bieg Tropem Wilczym. Ogromne wrażenie wywołuje na nich uczestnictwo w godzinie "W" - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prezes Polskiej Fundacji Narodowej dr Marcin Zarzecki, który opowiedział o projekcie "Zwiastun".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Zarzecki Piotr Wąż POLSKA Polska Fundacja Narodowa NATO żołnierze edukacja HISTORIA historia Polski

PFN wspiera polskich olimpijczyków. Zarzecki: 23 kwalifikacje to nasi beneficjenci

- To największy program stypendialny przeznaczony dla młodych sportowców, łącznie ponad 50 dyscyplin olimpijskich i paraolimpijskich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki, pytany o program PFN Team 100. - Łącznie 23 kwalifikacje na zimowe igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie otrzymali beneficjenci PFN - mówił prezes Fundacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska Fundacja Narodowa Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie Patryk Michalski Marcin Zarzecki

FESTIWAL NNW "Opowiada, co w tym projekcie jest unikalne". Film Polskiej Fundacji Narodowej o jachcie "I love Poland"

Historia jachtu "I love Poland" przeniesiona na ekran filmowy. W ramach pokazu specjalnego podczas Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" wyświetlono film "Code Zero" produkcji Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdynia festiwal filmowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci festiwal filmowy w Gdyni Marcin Zarzecki Polska Fundacja Narodowa

Prezes PFN: staramy się stworzyć młodym sportowcom komfort rywalizacji i treningów

Na 300 zakwalifikowanych sportowców, 87 to byli beneficjenci programu PFN Team 100. Na 14 zdobytych medali na igrzyskach olimpijskich - dziewięć medali zdobyli nasi beneficjenci. Z kolei na igrzyskach paraolimpijskich na 25 zdobytych medali - siedem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Marcin Zarzecki Piotr Gociek POLSKA Polska Fundacja Narodowa SPORT igrzyska olimpijskie społeczeństwo

Prezes PFN: stypendia PFN Team 100 objęły już ponad 400 mistrzów sportowych

- Już ponad 400 sportowych mistrzów zostało objętych stypendiami z programu Team 100 Polskiej Fundacji Narodowej - informował w Programie Pierwszym Polskiego Radia prezes PFN dr Marcin Zarzecki. Mówił także o produkcjach filmowych wspartych przez fundację m.in. o Witoldzie Pileckim czy o członku rządu polskiego na emigracji, Szmulu Zygielbojmie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Gociek Polska Fundacja Narodowa Marcin Zarzecki SPORT

"Olbrzymia skala, pracują bardzo intensywnie". Prezes PFN o filmach promujących Polskę

- Mamy informacje telemetryczne o zasięgach na poziomie 60 mln odbiorców, to jest olbrzymia skala - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej, pytany o oddziaływanie filmów Petera Greenberga powstałych przy wsparciu PFN. - Te filmy pracują bardzo intensywnie - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Zarzecki Polska Fundacja Narodowa Magdalena Ogórek

Prezes PFN: bardzo wcześnie włączyliśmy się w walkę z COVID-19

- W celach statutowych Polskiej Fundacji Narodowej jest nie tylko i nie wyłącznie dbanie o wizerunek Polski za granicą, głównie poprzez dzieła filmowe, nie tylko rozwój polskiej gospodarki, ale także dbanie o zdrowie obywateli - powiedział w Programie 1 prezes PFN Marcin Zarzecki.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Zarzecki Polska Fundacja Narodowa COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo pomoc POLSKA