Polskie Radio
Section05
parlament ue

PE uruchomi art. 7 wobec Polski? "Broń atomowa"

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję o demokracji w Polsce. Dokument umożliwia rozpoczęcie przez europarlament procedury uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu. Chodzi o przygotowanie wniosku do krajów członkowskich, stwierdzającego poważne zagrożenie dla praworządności. O rezolucji PE mówił w audycji Gorący Temat prof. Robert Grzeszczak. Sprawę komentowali też w PR24 europeiści prof. Piotr Wawrzyk i Tomasz Krawczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski parlament ue Europarlament Unia Europejska

Rezolucja PE z "faszystowskim" marszem w tle

Wraz z rezolucją dotyczącą przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, europosłowie przegłosowali  poprawkę wzywającą polski rząd do potępienia "ksenofobicznego i faszystowskiego" marszu, który miał miejsce w Warszawie 11 listopada. O sprawie mówili w Debacie Dnia Aleksander Majewski (Sieci) i Mateusz Baczyński (Onet.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski parlament ue Europarlament Marsz Niepodległości

"Nie wyobrażam sobie głosowania przeciwko Polsce"

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję o demokracji w Polsce. Dokument umożliwia rozpoczęcie przez europarlament procedury uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu. Chodzi o przygotowanie wniosku do krajów członkowskich, stwierdzającego poważne zagrożenie dla praworządności. O rezolucji PE mówili w audycji Rozmowa PR24 europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska i poseł PSL Piotr Zgorzelski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski parlament ue Unia Europejska

Przymusowa relokacja uchodźców. "Sukces naszego regionu"

– Argumenty, które na początku były jednoznacznie odrzucane, stopniowo zaczynają przebijać się przez narrację głównych polityków europejskich, poczynając od Jean-Claude'a Junckera, kończąc na Angeli Merkel – mówił w Polskim Radiu 24 o przymusowej relokacji uchodźców dr Spasimir Domaradzki (Uczelnia Łazarskiego, Res Publica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Parlament Europejski parlament ue imigranci w Europie Włochy Angela Merkel Europa Środkowa Unia Europejska