Polskie Radio
Section05
Piotr Duda

"Jedna z najczarniejszych dat". Szef Solidarności o 13 grudnia 1981

- Junta Jaruzelskiego wypowiedziała wojnę narodowi polskiemu, nie najeźdźcy zewnętrznemu, tylko swojemu społeczeństwu - powiedział w niedzielę w Bydgoszczy szef Solidarności Piotr Duda, nawiązując do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. - 13 grudnia 1981 r. to jedna z najczarniejszych dat w historii naszej ukochanej ojczyzny - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stan wojenny Solidarność Piotr Duda PRL NSZZ historia Polski

"Tu nie chodzi o żadną ekologię. To biznes i polityka". Piotr Duda o sprawie kopalni Turów

- Kary, które Polska ma płacić za działanie kopalni Turów, są kuriozalne. Skąd TSUE wzięło sobie kwotę 500 tys. euro dziennie? To zamordyzm, który nie ma nic wspólnego z demokracją - powiedział szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w programie "O co chodzi" na antenie TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kopalnia Turów energetyka Unia Europejska polityka Trybunał Sprawiedliwości UE Piotr Duda Solidarność

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda o TSUE

- Skoro jedna pani sędzia między lunchem, a przerwą śniadaniową ma możliwość zamknięcia tysięcy miejsc pracy i pozbawienia energii elektrycznej milionów Polaków, to ja mam tę możliwość i z tego korzystam, żeby po prostu zamknąć ten trybunał niesprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia ŚWIAT Europa Unia Europejska Luksemburg Trybunał Sprawiedliwości UE Solidarność Piotr Duda Krzysztof Świątek

Abp Jędraszewski: nie możemy zgodzić się na to, że chcą deprawować nasze dzieci i młodzież

- Próbuje się stosować perfidne metody nacisku obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli to w imię tzw. tolerancji; uwłacza to godności człowieka - powiedział w niedzielę na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Solidarność Jasna Góra Kościół katolicki Marek Jędraszewski Piotr Duda

Niezwykły tydzień z językiem polskim. Trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego

"Renesansowa perełka", "Padwa Północy", "miasto idealne" – na takie miana zasłużył sobie Zamość. To tu w dniach 1-7 sierpnia odbywa się festiwal Stolica Języka Polskiego i to tu spotkała się Katarzyna Stoparczyk z Piotrem Dudą – dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą Festiwalu Stolica Języka Polskiego oraz Magdą Kłos-Podsiadło – kuratorką Małej Stolicy Języka Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk dzieci Zamość poprawna polszczyzna język polski Piotr Duda KULTURA literatura KSIĄŻKA

"Nie wierzę w nawrócenie zatwardziałego liberała". Piotr Duda o słowach Donalda Tuska nt. 500+

- Donald Tusk wcześniej kłamał w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. I prawdopodobnie to, co dzisiaj mówi - choćby o 500+ - jest kolejnym jego kłamstwem. Nie wierzę w nawrócenie zatwardziałego liberała - podkreślił w Polskim Radiu 24 przewodniczący Krajowej Komisji NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność Piotr Duda Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska 500+

"Nie znacie dnia ani godziny". Piotr Duda zapowiada kroki prawne ws. pomnika Solidarności w Warszawie

- Odsłonięty w Warszawie pomnik z logiem NSZZ "Solidarność"jest bezprawny. Związek - właściciel znaku i nazwy - nie wyraził zgody na ich użycie - mówił podczas konferencji prasowej szef Solidarności Piotr Duda. Związek nie wykluczył wytoczenia sprawy twórcy logo Solidarności, Jerzemu Janiszewskiemu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Solidarność Piotr Duda pomniki opozycja demokratyczna NSZZ

Piotr Duda: zostaliśmy ukarani za promowanie Gdańska, solidarności i wolności

- Nie sądziłem, że w mieście Solidarności i wolności - w Gdańsku, gdzie wszystko się zaczęło - zostaniemy ukarani za promowanie miasta, za promowanie tej wolności i solidarności. Miasto Gdańsk powinno się cieszyć, że ma takiego partnera jak związek - powiedział w Polskim Radiu 24 przewodniczący związku Piotr Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Solidarność Piotr Duda Polskie Radio 24

Czy wróci handel w niedzielę? Rzecznik rządu odpowiedział

- Projekt, zgodnie z którym niedziela 6 grudnia tego roku ma być handlową, ma charakter jednorazowy i nie ma pomysłów w ramach rządu PiS, aby systemowo przywrócić handel w niedzielę - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. - Po okresie epidemicznym nie ma zagrożenia, żeby ktoś wracał do pomysłu przywracania niedziel handlowych - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA handel społeczeństwo Piotr Müller Piotr Duda COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce epidemia infografika

Piotr Duda o Strajku Kobiet: część uczestników protestów chce zniszczyć wszelkie wartości, zachowują się jak bandyterka

- Jeśli ktoś próbuje porównywać protesty organizowane przez Strajk Kobiet do Solidarności '80, to nie ma w tym żadnego porównania. Ona tworzyła się pod krzyżem, a część protestujących zachowuje się jak zwykła bandyterka, atakując kościoły, ubliżając księżom – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Świątek Piotr Duda NSZZ Solidarność strajk kobiet Marta Lempart aborcja protest protesty w Warszawie demonstracje