Polskie Radio
Section05

POLSKA

"Zostań w domu". Kolejne instytucje kultury udostępniają swoje zasoby online

Muzea, filharmonie, opery, teatry, biblioteki i instytuty, prowadzone lub współprowadzone przez MKiDN, czasowo zamknięte w związku z epidemią koronawirusa umożliwiają kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Specjalną ofertę przygotowały m.in. Muzeum Historii Polski oraz Teatr Wielki-Opera Narodowa. Swoje audycje, słuchowiska i podcasty udostępnia także Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Teatr Polskiego Radia Polskie Radio pandemia koronawirus KULTURA SZTUKA

Wybory prezydenckie w cieniu pandemii koronawirusa. Możliwe scenariusze

- Mamy kryzys zdrowotny, coraz bardziej widoczny gospodarczy i polityczny. Istnieje dwugłos pomiędzy obozem rządzącym a opozycją, która w zasadzie jednoznacznie chce przełożenia wyborów. Być może wystąpi nawet z apelem w tej sprawie. Tymczasem obóz rządzący czeka na rozwój sytuacji związany z epidemią - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kolanko ("Rzeczpospolita"). Gośćmi byli również Jacek Karnowski ("Sieci") i Andrzej Stankiewicz (onet.pl). 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia polityka

Ekspert: raty kredytów realnie spadną, pomoc jest widoczna tu i teraz

- Stopy procentowe zostały obniżone, raty kredytów realnie spadną. Przy kredycie hipotecznym 300 tys. zł na 25 lat rata spadnie o ok. 80 złotych. Ta pomoc jest widoczna tu i teraz - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kandefer z Wyższej Szkoły Bankowej. Gościem audycji był również dr Dawid Piekarz, politolog, ekspert ds. energetyki z Instytutu Staszica.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce energetyka ekonomia kredyt GOSPODARKA

Przyjmowała pacjentów, choć miała być na kwarantannie. Śledztwo ws. lekarki z koronawirusem

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarki z Knurowa, która pracowała mimo skierowania jej na kwarantannę. Według policji, kobieta nie zastosowała się do zaleceń, opuściła miejsce izolacji i przyjmowała pacjentów w gabinecie. Później okazało się, że jest zakażona koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus policja służby i bezpieczeństwo prokuratura lekarz

"Duchowa bliskość i solidarność". Abp Stanisław Gądecki prosi o modlitwę za Włochów

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki poprosił, by dziś wieczorem włączyć się w modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa, w tym w najbardziej nią dotkniętym kraju - we Włoszech. W liście skierowanym do Włochów napisał - "W tej trudnej godzinie chciałbym zapewnić wiernych i pasterzy Kościoła we Włoszech o duchowej bliskości, solidarności i modlitwie Kościoła, który jest w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Włochy Episkopat Polski Kościół Kościół katolicki Stanisław Gądecki

Zebrano ponad 2 mln podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy. Trafiły już do PKW

Komitet wyborczy Andrzeja Dudy zebrał ponad 2 mln podpisów poparcia dla kandydatury urzędującego prezydenta. To najlepszy wynik spośród wszystkich osób, które ubiegają się o najważniejszy urząd w państwie i lepszy niż 5 lat temu. Podpisy zostały dziś złożone do Państwowej Komisji Wyborczej w celu rejestracji kandydata w wyborach prezydenckich. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Joachim Brudziński Krzysztof Sobolewski Państwowa Komisja Wyborcza wybory prezydenckie 2020 polityka

"Jeżeli mogą się odbyć bezpiecznie, niech się odbędą". Marcin Makowski o wyborach prezydenckich

- Stany wyjątkowe są dużym obostrzeniem praw obywatelskich. Dlatego dziwie się, że opozycja nawołuje do ich wprowadzenie bez świadomości długofalowych konsekwencji - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski, publicysta "Do Rzeczy" i portalu wp.pl.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda wybory w Polsce