Polskie Radio
Section05
Stalowa Wola

"Stalowe pamiątki" w Stalowej Woli – ciekawa wystawa o historii miasta

Przedwojenna księga pamiątkowa z wpisem prezydenta Polski, obraz Rafała Malczewskiego i blisko 120 fotografii przekazanych przez anonimowego darczyńcę – to wszystko można zobaczyć na wystawie "Stalowe pamiątki". Ekspozycja Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli przedstawia historię miasta, które powstało w 1938 roku.
Zobacz więcej na temat:  Stalowa Wola Centralny Okręg Przemysłowy KULTURA Katarzyna Cygler Trójka

Porozumienie NSZZ "Solidarność" z rządem. Piotr Duda: to kwintesencja solidarności z drugim człowiekiem

- Porozumienie NSZZ "Solidarność" z rządem jest historyczne. Niedługo pojawi się projekt ustawy "o zaprzestaniu wygaszania emerytur pomostowych". Pracownicy pracujący w szczególnie ciężkich warunkach będą przechodzić na wcześniejszą emeryturę - powiedział w Hucie Stalowa Wola przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność Piotr Duda Rząd RP Mateusz Morawiecki emerytura polityka POLSKA emerytura pomostowa związki zawodowe Stalowa Wola

Porozumienie rządu i NSZZ "Solidarność". Prezes PiS: droga do emerytur stażowych jest otwarta

- Nigdy nie było dwóch "Solidarności". Dziś to ten sam związek co w latach 80. który w czasach swojej świetności liczył 10 milionów członków - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, w czasie uroczystego podpisania porozumienia pomiędzy rządem a NSZZ "Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Piotr Duda Stalowa Wola polityka

Podwójne zabójstwo na Podkarpaciu. Zatrzymany przyznał się do zabicia członków rodziny

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o areszt dla 29-letniego Tomasza U. podejrzanego o podwójne zabójstwo - matki i babki oraz usiłowanie trzeciego - dziadka. Przesłuchanie podejrzanego w prokuraturze zakończyło się przed godz. 19. Jak poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli Adam Cierpiatka, mężczyzna przyznał się do zarzuconych mu przestępstw.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie przestępczość Stalowa Wola zabójstwo

PR24 "Programowo niszczył takie ośrodki jak Huta Stalowa Wola". Lucjusz Nadbereżny odpowiada Tuskowi

- Za czasów rządów PO Huta Stalowa Wola była w największym kryzysie. Była prowadzona bardzo złymi decyzjami, m.in. o częściowej prywatyzacji czy ograniczaniu zatrudnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Odniósł się tym samym do wypowiedzi Donalda Tuska o krajowym przemyśle zbrojeniowym.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie broń bezpieczeństwo Donald Tusk Platforma Obywatelska Stalowa Wola POLSKA polityka Polskie Radio 24 Polska Grupa Zbrojeniowa

"MON wykorzystuje maksymalne moce produkcyjne Huty Stalowa Wola". Minister Błaszczak reaguje na słowa Tuska

MON wykorzystuje maksymalne moce produkcyjne Huty Stalowa Wola - zapewnił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, nawiązując do pytania przewodniczącego PO Donalda Tuska o zasadność zakupów armatohaubic z Korei, gdy podobny sprzęt produkuje HSW.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo MON Stalowa Wola Mariusz Błaszczak Donald Tusk POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej

"Rząd PO-PSL nie zamówił w hucie ani jednego Kraba". Prezydent Stalowej Woli odpowiedział Tuskowi

Prezydent Stalowej Woli odniósł się na Twitterze do słów Donalda Tuska. Lider PO stwierdził, że rząd PiS marnuje pieniądze na zakupy sprzętu zbrojeniowego za granicami Polski, zamiast kupować sprawdzone, polskie konstrukcje. Lucjusz Nadbereżny zwrócił uwagę, że to za czasów rządów PO huta nie dostawała żadnych zleceń na sprzęt wojskowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stalowa Wola Krab Platforma Obywatelska wojsko Donald Tusk

Stalowa Wola. Huta i miasto w 625 dni - prawdziwy sukces II RP

86 lat temu, 20 marca 1937 roku, rozpoczęto budowę Zakładów Południowych w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego w miejscu karczowanej Puszczy Sandomierskiej, w pobliżu królewskiej wsi Pławo, tam, gdzie obecnie znajduje się miasto Stalowa Wola, a wybudowane zakłady przyjęły po wojnie nazwę Huty Stalowa Wola.
Zobacz więcej na temat:  II Rzeczpospolita II RP Dwudziestolecie międzywojenne Ignacy Mościcki Stalowa Wola Eugeniusz Kwiatkowski Centralny Okręg Przemysłowy

Kraby na koreańskim podwoziu mogą trafiać na Ukrainę. Jest zgoda Seulu

Władze Korei Południowej zatwierdziły pozwolenia eksportowe dla polskich armatohaubic krab na koreańskim podwoziu. Informację przekazał agencji Reutera Kim Hyoung-cheol z Międzynarodowego Biura Współpracy. Armatohaubice mają zostać wysłane na Ukrainę. To pierwsze oficjalne potwierdzenie wsparcia Seulu dla Kijowa.
Zobacz więcej na temat:  broń Wojsko Polskie Stalowa Wola służby i bezpieczeństwo Ukraina Korea Południowa polityka wojsko ŚWIAT

Premier Morawiecki w Hucie Stalowa Wola. "Uzdrowienie budżetu dało ogromny potencjał produkcyjny"

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w środę z wizytą w Hucie Stalowa Wola. - Do budowy silnej armii potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Uzdrowione finanse pozwoliły utrzymać politykę społeczną, rozbudować infrastrukturę, a także zasilić polskie zakłady zbrojeniowe - powiedział szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Stalowa Wola GOSPODARKA Polska Grupa Zbrojeniowa broń