Polskie Radio
Section05
trójka - zobacz także

Dariusz Urbanowicz zakończył Trójkowy Rajd Rowerowy w Gdańsku! Przejechał 1250 km!

Trójkowy Rajd Rowerowy dobiegł końca: za nami piąty i zarazem ostatni etap naszej akcji. Dariusz Urbanowicz, niestrudzony dziennikarz sportowy Trójki dojechał do Gdańska, gdzie ukończył trasę o łącznej długości 1250 km! W studiu plenerowym, skąd nadawana była audycja "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.00-13.00), podsumował swoją rowerową przygodę, która rozpoczęła się w Solinie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz rower podróże Przemyśl Białystok Chełm Olsztyn Gdańsk Rzeszów

Trójka – jesteśmy połączeni Biblioteka Narodowa w Prisztinie – najbrzydszy budynek świata?

Gdy w wpisujemy w internetowych wyszukiwarkach hasło "Prisztina", jedną z pierwszych wyświetlających się grafik jest ta przedstawiająca dosyć osobliwy betonowo-metalowy gmach z kopułami. To siedziba Biblioteki Narodowej Kosowa "Pjetër Bogdani". Obiekt lubiany i chętnie fotografowany przez turystów, u niektórych architektów wywołuje uczucia wręcz przeciwne. Bibliotekę Narodową w Prisztinie zwiedzaliśmy z Pawłem Turskim.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Trójmiasto wakacje Piotr Firan Trójka rower

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Polska broni tytułu!

Polscy siatkarze będą bronić mistrzowskiego tytułu w zaczynających się w piątek, 26 sierpnia, Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Imprezę, która odbywa się już po raz 20., organizują Polska wraz ze Słowenią. W pierwszym meczu nasza reprezentacja zmierzy się z Bułgarią.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka mistrzostwa świata Katowice lublana Gliwice Jakub Niziński Łukasz Sobolewski Trójka

Serialowy powrót do Weteros i Śródziemia: czy spodoba się widzom?

Właśnie pojawił się serial "Ród smoka", długo oczekiwany prequel przebojowej "Gry o tron". Wkrótce będziemy mogli też obejrzeć prequelowy serial "Władca pierścieni: Pierścienie władzy". Obie produkcje rozbudziły nadzieje i oczekiwania. Trudno się dziwić: nawiązują do niezwykle ważnych dzieł filmowych. Czy im dorównają, czy nie zawiodą fanów?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA serial władca pierścieni Gra o tron Marta Piasecka fantasy Trójka Amazon

PKO Bieg Charytatywny już za miesiąc

Po dwóch latach przerwy, za miesiąc, 24 września, powróci PKO Bieg Charytatywny. Zawody odbędą się na stadionach 12. miast w Polsce. W zamian za zaangażowanie uczestników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki, które wesprą opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie: w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie pomoc Krzysztof Łoniewski Trójka

Ruszają prace przygotowawcze przed odbudową Pałacu Saskiego

Dyskusje na temat odbudowy zburzonego Pałacu Saskiego trwały długo i budziły wiele emocji. Dzisiaj jedynym widocznym zachowanym jego fragmentem jest Grób Nieznanego Żołnierza. Teraz, po podjęciu decyzji o odbudowie, zaczynają się prace przygotowawcze. Jesienią wkroczą archeolodzy.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Warszawa Pałac Saski zabytki archeologia architektura historia Polski Przemysław Lis Witold Lazar Trójka odbudowa rekonstrukcja

Art déco: przełom w designie i myśleniu o pięknie

Zgeometryzowane formy, nadawanie piękna przedmiotom użytkowym, żywa kolorystyka i drogie materiały – to główne cechy stylu art déco. Jego nazwa wywodzi się od francuskiego art (sztuka) i décoratif (dekoracyjny). Art déco rozpowszechnione w latach 1919-1939 do dzisiaj ma wielką grupę wielbicieli.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA Tamara Łempicka architektura malarstwo design Aleksander Ziemiańczyk Tomasz Miara Trójka art déco