X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wyłudzenia

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje Michała Kanownika

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje prezesa Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT - Cyfrowa Polska Michała Kanownika. Świadek reprezentuje przedstawicieli sektora gospodarki, który obok paliwowego i metalurgicznego jest wykorzystywany do wyłudzeń VAT przez zorganizowane grupy przestępcze. Początek posiedzenia komisji zaplanowano na godzinę 10.00. 
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza Sejm vat podatki podatek VAT wyłudzenia POLSKA

Debata dnia: Andrzej Seremet przesłuchany przez komisję ds. VAT

Były prokurator generalny Andrzej Seremet zeznawał dziś przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Seremet był prokuratorem generalnym od 2010 do 2016 roku, czyli w czasach, gdy ten urząd nie był połączony ze stanowiskiem ministra sprawiedliwości. Według szacunków Ministerstwa Finansów, luka w podatku VAT w latach 2008-2015 mogła wynieść ponad 250 miliardów złotych. Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli Tomasz Walczak, Super Express i Jakub Pacan, Tygodnik Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza vat Andrzej Seremet polityka wyłudzenia

Prof. Modzelewski: bagatelizowano problem wyłudzeń VAT

- Jeżeli mierzymy zjawisko wyłudzeń podatku VAT ilością prowadzonych postępowań, to nie jesteśmy w stanie w pełni ocenić jaka to była część problemu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Witold Modzelewski współtwórca polskiego systemu podatkowego. W poniedziałek przed sejmową komisją śledczą ds. VAT zeznaje były prokurator generalny Andrzej Seremet. To czwarty świadek, którego przesłuchają sejomowi śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA vat wyłudzenia Witold Modzelewski Andrzej Seremet podatki

"Jak dzieci we mgle" - Adam Bogoryja-Zakrzewski

Zjawisko wyłudzania mieszkań od osób w trudnej sytuacji finansowej przez działających w zmowie z notariuszami pośredników, udzielających pożyczek pod zastaw tych lokali. Oszuści wykorzystują nieświadomość - często osób starszych - przy ustalaniu niekorzystnych warunków umów pożyczki i za niewielkie kwoty przejmują ich mieszkania.
Zobacz więcej na temat:  oszustwa Mafia kredyt wyłudzenia reportaż reportaż w Jedynce Adam Bogoryja-Zakrzewski