X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
DNA

Badania genetyczne wyjaśnią pochodzenie Piastów?

Kaplica Królewska w płockiej katedrze jest największą nekropolią dynastii Piastów. W kaplicy od 2 lat trwają prace konserwatorskie i ten fakt chcą wykorzystać naukowcy, by przeprowadzić badania genetyczne książęcych szczątków. O tym, jakie wątpliwości mogą rozstrzygnąć te badania i czy dzięki wynikom DNA poznamy ostatecznie skąd wywodzą się Piastowie, mówił w audycji Czas na Naukę antropolog dr Łukasz Maurycy Stanaszek z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 DNA Płock Bolesław Krzywousty

Sprawdź, czy masz nowotwór w genach

- Każdej osobie jesteśmy w stanie wyliczyć ryzyko zachorowania na nowotwory. Wystarczy zarejestrować się na stronie BadamyGeny.pl, podać swoje dane medyczne, poinformować nas o zachorowaniach w rodzinie i na tej podstawie obliczamy ryzyko, które dodatkowo wspieramy wynikami badań genetycznych – powiedział w audycji Czas Na Naukę prof. Krystian Jażdżewski z Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego i WUM.
Zobacz więcej na temat:  DNA nowotwory technologie zdrowie choroba