X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Piotr Andrzejewski

Sędzia Trybunału Stanu: nie możemy tolerować secesji i przemocy instytucjonalnej

- Każda instytucja i jej funkcjonariusz może działać w bardzo określonym prawem granicach kompetencji. Prawa instytucji muszą być ściśle ograniczone, a dziś łamie się tę zasadę - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Unia Europejska konstytucja Antoni Trzmiel Piotr Andrzejewski reforma sądownictwa Trybunał Stanu

Piotr Andrzejewski: UE chce ograniczyć suwerenność Polski

- Konflikt Unii Europejskiej z Polską to element polityczny, szukanie pretekstu do ograniczania suwerenności państwa członkowskiego przez organizację międzynarodową - ocenił w Polskim Radiu 24 sędzia Trybunału Stanu Piotr Andrzejewski. Głos zabrał także inny sędzia TS, prof. Czesław Kłak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Stanu przemoc Piotr Andrzejewski Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24

Sędzia Piotr Andrzejewski: wizyta Komisji Weneckiej jest zabiegiem politycznym

- Nie dopuścimy do tak głębokiej patologii, bunt sędziów przeciwko państwu i prawu polskiemu oraz polskiej praworządności nosi charakter piątej kolumny zmierzającej do pozbawienia nas suwerenności – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja Tomasz Grodzki reforma sądownictwa Komisja Wenecka sądownictwo Piotr Andrzejewski

P. Andrzejewski: pedofilia jest frontem walki politycznej

- Rząd prawidłowo wystąpił z zaostrzeniem karalności przestępstw pedofilii. Mamy tutaj do czynienia z patologią tak starą, jak stary jest świat, ale nigdy nie robiono z tego frontu walki politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, były senator PiS, komentując projekt ustawy ws. powołania specjalnej komisjii ds. pedofilii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Andrzejewski Krzysztof Grzybowski pedofilia Polskie Radio 24

Piotr Andrzejewski: sędziowie są sługami sprawiedliwości

Krajowa Rada Sądownictwa wyłoniła siedmioro kandydatów na stanowiska sędziowskie w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego. Teraz zajmie się rozpatrzeniem kandydatur do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. W Polskim Radiu 24 prace nad reformą sądownictwa komentował mecenas Piotr Andrzejewski, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Piotr Andrzejewski

Były senator: część prawników odmawia służby państwu

- Działalność opozycyjna części prawników, motywowana politycznie, działająca destrukcyjnie na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości i funkcjonowaniu prawa w Polsce, stwarza zagrożenie dla realizacji naszych praw wynikających z konstytucji - powiedział Piotr Andrzejewski, były senator, były członek Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Andrzejewski Sąd Najwyższy Trybunał Stanu reforma sądownictwa Polskie Radio 24 sądownictwo

Sędzia TS: opinie KE nie zdominują polskiej konstytucji

Komisja Europejska w wydanym komunikacie poinformowała, że przeprowadzono "dogłębną analizę odpowiedzi udzielonej przez władze polskie na wezwanie do usunięcia uchybienia przesłane przez Komisję 2 lipca 2018 r. w odniesieniu do ustawy o Sądzie Najwyższym. Odpowiedź władz Polski nie rozwiała wątpliwości prawnych Komisji". - Unia może sobie takie opinie wydawać, ale nie zastąpią one i nie zdominują treści polskiej konstytucji, która odsyła do regulacji ustawowej. Z konstytucji i ustawy wynika praworządność naszego działania – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Piotr Andrzejewski sądownictwo Sąd Najwyższy

Eksperci chcą zmian w konstytucji. Komentarz

Wzmocnienie roli premiera kosztem kompetencji prezydenta – za takim rozwiązaniem w większości opowiedzieli się konstytucjonaliści, którzy zostali zapytani przez Prawo i Sprawiedliwość o zmiany dotyczące ustawy zasadniczej. W Polskim Radiu 24 komentarz Piotra Andrzejewskiego, prawnika, członka Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  konstytucja Trybunał Konstytucyjny Sejm Senat prezydent premier Prawo i Sprawiedliwość Piotr Andrzejewski

Reforma sądownictwa. Ekspert: jestem spokojny o powodzenie

Sejmowa komisja sprawiedliwości zakończyła prace nad przygotowanym przez prezydenta projektem nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło siedem poprawek, które zostały przyjęte. Komisja rekomendowała przyjęcie projektu. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Piotrem Andrzejewskim, członkiem Trybunału Stanu.  
Zobacz więcej na temat:  krs reforma sądownictwa Piotr Andrzejewski prezydent Andrzej Duda Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Prawo i Sprawiedliwość

Reforma KRS. "To nie może być samosterująca się kasta"

Nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowelizacja ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych trafią teraz do prezydenta. Jak pisze w swoim komunikacie ministerstwo sprawiedliwości, które przygotowało reformę KRS, zwiększy ona stopień demokratyzacji trybu wyboru kandydatów do Rady oraz zobiektywizuje ten tryb, a także wprowadzi cywilizowane, europejskie standardy. O zmianach w Polskim Radiu 24 mówił Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa Piotr Andrzejewski krs