X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Piotr Semka

Prezydent Andrzej Duda: mamy z czego być dumni

Prezydent Andrzej Duda przekonuje, że Polacy mają wiele powodów, by byli dumni ze swojej historii. W wywiadzie dla TVP Historia dotyczącym polityki historycznej powtórzył, że polska polityka historyczna powinna być bardziej „ofensywna”. Podkreślił, że chodzi przede wszystkim o prezentowanie prawdy. O polityce historycznej mówił w audycji Gorący Temat Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prezydent Andrzej Duda Żołnierze Wyklęci polityka historyczna Piotr Semka

Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte połączone

Decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego Muzeum II Wojny Światowej zostało połączone z Muzeum Westerplatte w Gdańsku. Pełniącym obowiązki dyrektora został historyk dr Karol Nawrocki. O połączeniu muzeów mówili w programie Tym Żyje Kraj publicysta tygodnika Do Rzeczy Piotr Semka i Leszek Jażdżewski z Liberte!.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 II wojna światowa historia Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Piotr Semka

Saryusz-Wolski kandydatem Polski na stanowisko szefa RE

– Komitet Polityczny PiS postanowił zobowiązać premier Beatę Szydło do stanowczego sprzeciwiania się wyborowi Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. To zobowiązanie dotyczy również sytuacji, gdyby Polska była jedynym państwem sprzeciwiającym się temu wyborowi – mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Mazurek, rzecznika PiS. Tymczasem MSZ poinformowało, że to Jacek Saryusz-Wolski będzie kandydatem Polski. Ministerstwo wystosowało notę do MSZ Republiki Malty, w której formalnie zgłosiło kandydaturę polskiego europosła.
Zobacz więcej na temat:  Beata Mazurek Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Unia Europejska Rada Europejska PiS Jacek Saryusz-Wolski Piotr Semka

"Ten spektakl to wsadzanie palca w oko"

Wystawiany w Teatrze Powszechnym w Warszawie spektakl "Klątwa” ma znamiona bluźnierstwa - napisał w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W przedstawieniu znalazły się m.in. sceny seksu z figurą Jana Pawła II i profanacji krzyża. O kontrowersjach wokół "Klątwy" mówili goście Debaty Poranka: Witold Mrozek (Krytyka Polityczna/Gazeta Wyborcza), Wojciech Stanisławski (historyk i publicysta) i Piotr Semka (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  aktorstwo Warszawa spektakl Piotr Semka