Polskie Radio
Section05
Wielki Post

Rekolekcje w Polskim Radiu. O. Oszajca: media środkami masowej wspólnoty

- Media elektroniczne, radio, pomagają przeprowadzać dziś liturgię i wzajemnie się wspierać. Kryzys ujawnił taką możliwość, a środki masowej komunikacji stały się środkami masowej wspólnoty - powiedział w Polskim Radiu 24 o. Wacław Oszajca, jezuita, autor rozważań rekolekcyjnych emitowanych na antenie Programu I Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce wirus zdrowie Wielki Post Rekolekcje Wielkopostne Kościół chrześcijaństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

Zbiórki żywności, pomoc dla seniorów i szpitali. Wolontariusze z polskich diecezji pomagają w czasie pandemii

- Ponad 100 tysięcy wolontariuszy ze wszystkich 44 polskich diecezji jest zaangażowanych w pomoc osobom potrzebującym w związku z epidemią koronawirusa. Podjęto wiele inicjatyw. To między innymi paczki żywnościowe, ciepłe posiłki dla seniorów i osób w kwarantannie, zbiórki żywności, wyposażenia szpitali, wirtualne warsztaty i pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci oraz wsparcie duchowe i psychologiczne - poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Caritas Polska Koronawirus w Polsce aktualności katolickie Wielki Post

Papież: pamiętajmy o modlitwie za wszystkich zmagających się z pandemią koronawirusa

Papież Franciszek wezwał wiernych na całym świecie do modlitwy za tych, którzy zmagają się ze skutkami pandemii koronawirusa. Apel wystosował na zakończenie środowej audiencji generalnej, która podobnie jak przed tygodniem odbyła się bez udziału wiernych.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie koronawirus papież Franciszek Kościół Kościół katolicki Europa Wielki Post ŚWIAT

Wielki Post w czasie zagrożenia. Duszpasterze zapraszają na rekolekcje online

Tegoroczny okres Wielkiego Postu przeżywany w Kościele w obliczu zagrożenia epidemicznego motywuje do wielu inicjatyw duszpasterskich online. Ze względu na ograniczenia publicznych zgromadzeń do 50 osób diecezje, parafie, wspólnoty, zaplanowane wcześniej rekolekcyjne nabożeństwa przenoszą do internetu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki Wielki Post koronawirus aktualności katolickie Kościół wiara

"Okazja na duchową odnowę". Rzecznik KEP zachęca do udziału w rekolekcjach wielkopostnych

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zachęca do wzięcia udziału w wielkopostnych rekolekcjach. Jak powiedział duchowny, rekolekcje są doskonałą okazją do spojrzenia na życie z innej perspektywy i dokonania duchowej odnowy.
Zobacz więcej na temat:  Rekolekcje Wielkopostne Wielki Post Episkopat Polski Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie POLSKA