X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Żydzi

Komentarz dnia: wypłata odszkodowań, walka z pedofilią, działka państwa Morawieckich

O przemówieniu premiera Polski, w którym mówił o odszkodowaniach za mienie utracone przez Żydów, o projekcie bezwzględnej walki z pedofilią oraz o działce zakupionej przez Mateusza Morawieckiego i jego żonę mówili: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Dariusz Grzędziński ("Fakt"). 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz pedofilia judaizm Żydzi odszkodowanie Mateusz Morawiecki Witold Gadowski Bogumił Łoziński

Z. Ziobro: Polska nie może płacić za niemieckie zbrodnie

- Nie może być tak, że Polska, która jest ofiarą nazistów, niemieckiego państwa, Polska, która straciła 6 mln obywateli, w tym 3 mln narodowości żydowskiej, miałaby teraz płacić za zbrodnie Niemców popełnione na naszych terenach - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Polska jako pierwsza przeciwstawiła się niemieckiemu najeźdźcy - podkreślił minister. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Żydzi II wojna światowa

Andrzej Gil: roszczenia Izraela są bezzasadne i hańbiące

- Roszczenia Izraela są bezzasadne i hańbiące, ale Polska nie jest graczem liczącym się na świecie. Dlatego znajmy swoje miejsce w szeregu i walczmy, bo mamy o co - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski). W niedzielę 26.05 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. O tym, jakie zagadnienia zdominowały ostatnią prostą kampanii, mówili także: prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i prof. Michał Kleiber (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Koalicja Europejska polityka Unia Europejska Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Żydzi Izrael

NASZ WYWIAD Andrzej Dera: ustawa 447 nie rodzi żadnych skutków prawnych

- Nigdy nie jest tak, że prawodawstwo jednego państwa obowiązuje w innych krajach. Jako prawnik mogę powiedzieć, że ustawa 447 nie rodzi żadnych skutków prawnych - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, dodając, że ten temat nie będzie poruszany podczas spotkania prezydentów Polski i USA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żydzi Stany Zjednoczone reparacje wojenne Andrzej Duda Andrzej Dera pedofilia

TYLKO U NAS Ustawa 447. Lech Obara: nikt nie może pozwać Polski i wyegzekwować roszczeń

- Jeżeli Żydzi na terenie okupowanej Polski zostali pozbawieni własności, to należy przyjąć, że rekompensaty zostały już wypłacone przez Niemców - mówi radca prawny Lech Obara, analizując żydowskie roszczenia do mienia bezspadkowego w kontekście przyjętej w USA ustawy 447, zwanej też JUST Act (Justice for Uncompensated Survivors Today). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Obara Holokaust Żydzi II wojna światowa spadek USA prawo