Polskie Radio
Section05
agresja

Słaba płeć to mit. Kobiety mogą więcej! [WIDEO]

Czy zaatakowana kobieta ma szansę się obronić? Zastosowanie odpowiednich technik i chwytów pozwala nie tylko odstraszyć agresora, ale też zapewnić bezpieczeństwo. System szkoleń organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej pomaga kobietom w nabyciu cennych umiejętności z zakresu samoobrony oraz uczy, jak zyskać pewność siebie i odwagę w niebezpiecznych sytuacjach.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA samoobrona kobieta przemoc agresja atak technika Ministerstwo Obrony Narodowej bezpieczeństwo

Nowy film Bartosza Kowalskiego. "Szokujący obraz"

„Plac zabaw” to opowieść o dniu z życia dwunastolatków, którzy dopuszczają się okrutnej zbrodni wobec trzyletniego dziecka. Podobna historia, w której sprawcami byli dziesięciolatkowie, a ofiarą dwulatek, zdarzyła się w roku 1993 w Anglii. Reżyser „Placu zabaw” umieścił akcję w małym polskim mieście.  O filmie rozmawiali w audycji Trendy Kultury Konrad Zarębski (krytyk filmowy) i Maria Zapolska-Downar (psycholog).
Zobacz więcej na temat:  film polski dzieci przemoc agresja

Wyładuj złość w… automacie

Złość jest jedną z najgroźniejszych i najbardziej niebezpiecznych emocji, która powoduje wiele szkód nie tylko jednostce, ale też jej otoczeniu. Z psychologicznego punktu widzenia to pozytywna reakcja, ponieważ pokazuje, że coś jest nie tak i mobilizuje organizm do działania. Kiedy jednak jest tłumiona lub przenoszona na innych, często przeradza się w agresję i przemoc. Na szczęście sposobów na wyładowanie złości nie brakuje, a nawet wciąż przybywa.
Zobacz więcej na temat:  agresja automatyka emocje maszyny psychoterapia STYL ŻYCIA

Co denerwuje Polaka za kierownicą?

Nie ma to jak podróżować własnym autem i być niezależnym od komunikacji miejskiej, nie spieszyć się na autobus czy tramwaj, wybierać własną drogę. Okazuje się, że aż ośmiu na dziesięciu polskich kierowców wysoko lub bardzo wysoko ocenia swoje umiejętności za kółkiem. Gorzej jest z ocenianiem innych użytkowników ruchu drogowego, których zachowania bardzo często uznawane są za irytujące. Jakie znalazły się na czele listy?
Zobacz więcej na temat:  agresja emocje kierowca korki piesi prawo jazdy przepisy drogowe samochód STYL ŻYCIA