Polskie Radio
Section05
agresja

Ataki na biura PiS. Cywiński: chodzi o demontaż państwa i eskalowanie napięć nie tylko przez lidera opozycji

- To nie jest już tylko nieparlamentarne słownictwo, mamy bowiem do czynienia ze strony opozycji wobec rządzących z groźbami karalnymi - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński z "Sieci" i portalu wpolityce.pl. Gośćmi audycji byli też: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" oraz Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie" i Telewizji Republika.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA atak biuro Prawo i Sprawiedliwość agresja opozycja Donald Tusk polityka

"To droga wolności, nowych szans i możliwości". Otwarto kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną

- Otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną to wielkie zwycięstwo Polski, patriotów, wszystkich tych, którzy rozumieją słowo suwerenność i rozumieją znaczenie suwerenności - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości oficjalnego otwarcia kanału żeglugowego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Andrzej Duda Dania Bałtyk agresja historia Polski

83 lata temu doszło do napaści sowieckiej na Polskę

83 lata temu, 17 września 1939 roku, doszło do napaści sowieckiej na Polskę. Na wschodnie tereny naszego kraju wkroczyła Armia Czerwona. Tym samym zrealizowała postanowienia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzieliły między siebie strefy wpływów. Konsekwencją sojuszu Hitlera i Stalina był rozbiór osamotnionej w walce Polski, często nazywany jej IV rozbiorem.
Zobacz więcej na temat:  agresja II wojna światowa pakt Ribbentrop-Mołotow ZSRR historia Polski

W ubraniach poległych rosyjskich żołnierzy Ukraińcy znajdują cenne przedmioty zrabowane cywilom

Ukraińscy pracownicy kostnicy znajdują przy zwłokach rosyjskich żołnierzy złoto zrabowane cywilom. Grabież na Ukrainie przez żołnierzy Putina jest dobrze udokumentowana, a prokuratorzy – zarówno ukraińscy, jak i międzynarodowi – badają setki innych zbrodni wojennych popełnionych przez wojska rosyjskie, w tym masowe mordy, tortury i gwałty.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Rosja agresja