Polskie Radio
Section05

felieton

FELIETON Płaska ziemia Izabeli Leszczyny. Felieton Miłosza Manasterskiego

Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządzie Tuska, obecnie nieoficjalna kandydatka PO na premiera, odkryła zupełnie nieznaną wcześniej zasadę ekonomii. Według Leszczyny jakość życia Polaków pogarsza się wraz ze wzrostem posiadanych przez nich pieniędzy - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska miłosz manasterski

FELIETON Przeciwko wojnie, inflacji i mikromanii. Felieton Miłosza Manasterskiego

Podczas konwencji w Markach prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział dalsze wsparcie dla Ukrainy, twardą obronę Polski przed zagrożeniami i zdecydowaną walkę z inflacją jako zadania dla rządu. Wyzwaniem wskazanym przez Jarosława Kaczyńskiego, któremu powinniśmy przeciwstawić się wszyscy, jest mikromania niszcząca naszą narodową wspólnotę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

"Milczenie katedry", czyli Bach, Tolkien i inni samotnicy

- Ten zbiór zaczyna się od felietonu, który jest dla mnie osobiście najważniejszy i który w samym swoim tytule ma słowo "początek" - to felieton o tytule "Na początku był wrzask", napisany na pierwsze urodziny mojej córki - a zamyka ten zbiór tekst napisany w oczekiwaniu na narodziny mojego syna - mówił Jan Maciejewski o swojej książce "Milczenie katedry".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Michał Szułdrzyński filozofia

FELIETON Zasada Bismarcka nadal obowiązuje w Berlinie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Kanclerz Otto von Bismarck pytany o sekrety dobrego rządzenia państwem niemieckim odpowiedział: "Tajniki polityki? Podpisać dobry traktat z Rosją". Do dziś wiele się w Niemczech zmieniło od tamtych czasów, ale zasada Bismarcka nadal obowiązuje - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 miłosz manasterski polityka Berlin Otto von Bismarck Nord Stream 2 Nord Stream Kreml Unia Europejska Donbas

FELIETON Raport podkomisji Antoniego Macierewicza jak czerwona tabletka w Matriksie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Po 12 latach od śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy RP Marii Kaczyńskiej i pozostałych 94 pasażerów rządowego samolotu Tu-154, nadal wiele osób broni się przed prawdą. Życie w putinowskim Matriksie daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa i zwalnia z odpowiedzialności za wspólną przyszłość - pisze w nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk Smoleńsk 2022 Rosja Władimir Putin miłosz manasterski POLSKA

FELIETON Czołgi generała Abramsa: co ma wspólnego pancerz z etyką? Felieton Miłosza Manasterskiego

Kiedy były premier i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przedstawia plan "otwartej Euroazji - od Lizbony po Władywostok", dobrze jest wiedzieć, że na drodze do Warszawy gorące powitanie zgotuje rosyjskim agresorom polska armia wyposażona w najnowocześniejsze czołgi Abrams - pisze w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Abrams armia Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 miłosz manasterski