Polskie Radio
Section05

kobieta

O kobietach, które chcą się rozwijać

– Wróciłam po kilkuletnim pobycie zza granicy i zorientowałam się, że mnie jako inżyniera-elektryka nikt nie potrzebuje, a nie jestem osobą, która spędzi dużo czasu na kanapie. Pomyślałam sobie, trzeba robić to na czym się człowiek zna. Na czym ja się jeszcze mogę znać? Chyba tylko na starzejących się kobietach, tak to się zaczęło – opowiada jedna z bohaterek reportażu. 
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska Trójka reportaż starość fotografia

Wiceminister rozwoju: Polki są wyjątkowe i przedsiębiorcze

- To rewolucyjny dokument, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet gospodarnych i wyjątkowych - oceniała w Polskim Radiu 24 Andżelika Możdżanowska. Wiceminister inwestycji i rozwoju, z okazji Dnia Kobiet, mówiła na naszej antenie m.in. o ustawie o kołach gospodyń wiejskich, która weszła w życie pod koniec listopada 2018 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska dzień kobiet przedsiębiorca

Dania: szokujący raport ws. sytuacji zgwałconych kobiet

Fatalny dla Danii pod względem sytuacji kobiet okazał się najnowszy raport Amnesty International. Z opublikowanego 4 marca dokumentu wynika, że w kraju ze stolicą w Kopenhadze jest najwyższy wskaźnik gwałtów w Europie, a policja wykazuje się obojętnością wobec skrzywdzonych kobiet. Do tego dochodzą ogromna bezkarność wobec gwałcicieli i przestarzałe przepisy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Dania Amnesty International

"Rodzina od kuchni". Rola kobiety w dzisiejszym świecie

Często słyszy sie o kryzysie męskości we współczesnym świecie. Trudno wyobrazić sobie, by kryzys dotykający jedną z płci, pozostał bez wpływu na drugą. Czy można zatem mówić o kryzysie kobiecości? W audycji „Rodzina od kuchni rozmawiały dr Marta Cywińska z Wydziału Nauk Społecznych SGGW oraz Aneta Ciężarek, założycielka sklepu "Twe sukienki – sklep bez spodni".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mężczyzna