Polskie Radio
Section05
Polska Wschodnia

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Gospodarka Obiegu Zamkniętego

Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej wspiera projekty związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. - Miasta Polski wschodniej mogą ubiegać się o dotacje na inwestycje w zrównoważoną, ekologiczną mobilność miejską oraz projekty związane z adaptacją do zmian klimatu - tłumaczy wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak. 
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie dotacje unijne Polska Wschodnia ekologia

Minister Czarnek o planach obrony na linii Wisły: zdrada znaczącej części Polski

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ocenił, że plany rządów PO-PSL obrony terytorium Polski na linii Wisły "to jest zdrada znaczącej części społeczeństwa polskiego". - Mieszkańcy wschodnich regionów to wiedzą - stwierdził były wojewoda lubelski. - Byliśmy pozostawieni sami sobie - dodał w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek POLSKA regiony Polska Wschodnia bezpieczeństwo polityka Prawo i Sprawiedliwość

Miasta wschodniej Polski będą mogły inwestować w parki, ogrody i zielone pasaże. Ruszył nabór wniosków

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów na adaptację miast w Polsce wschodniej do zmian klimatu. Inwestycje mają pomóc w odbetonowaniu i zazielenieniu przestrzeni publicznej - poinformowało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej. Budżet konkursu wynosi 550 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze europejskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Polska Wschodnia zmiany klimatyczne dofinansowanie

"Wzornictwo w MŚP". Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej to program, który umożliwia wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności małych oraz średnich przedsiębiorstw z tego regionu. Inwestycje zrealizowane dzięki dotacjom pomogą usprawnić procesy produkcji, poprawią pozycje firm na rynku, a to przyczyni się do większych zysków. 
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue innowacyjność przedsiębiorca przedsiębiorstwo Polska Wschodnia Patryk Michalski

Jarosław Kaczyński dla "Nowin": Polska Wschodnia rozwija się szybciej niż inne części kraju

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w rozmowie z rzeszowskim dziennikiem regionalnym "Nowiny", że rząd wspiera regiony z deficytem inwestycji tak, by mogły nadrabiać zaległości. W jego ocenie "Polska Wschodnia rozwija się szybciej niż inne części kraju", jednak zmiana władzy może zatrzymać ten proces rozwojowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie Jarosław Kaczyński inwestycje Polska Wschodnia infografika

Program dla Polski Wschodniej 2021-2027. Już niedługo zajmie się nim rząd

Program dla Polski Wschodniej 2021-2027 trafił w środę na komitet ds. europejskich RM i wkrótce zostanie przekazany Komitetowi Stałemu i pod obrady rządu - poinformowała podczas środowego wystąpienia w Sejmie sekretarz stanu w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse Polska Wschodnia Unia Europejska fundusze unijne infrastruktura

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027. W puli jest ponad 11 mld zł

Polska przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji programów finansowanych z nowego budżetu unijnego na lata 2021-2027. Jednym z nich jest program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Wysłuchanie publiczne w tej sprawie odbyło się 29 kwietnia. Uczestniczyła w nim Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Wschodnia fundusze europejskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej finanse publiczne infrastruktura inwestycji infrastrukturalne UE

"To dobry punkt wyjścia do rozmowy". Waldemar Buda o niemieckiej propozycji ws. budżetu UE

- Niemiecka prezydencja musi wziąć na siebie przedstawienie propozycji, które nam odpowiadają i przekonać do tego swoich wieloletnich partnerów, że na te ustępstwa trzeba pójść - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Waldemar Buda budżet unijny budżet UE 2021-2027 Polska Wschodnia Polska w Unii Europejskiej