Polskie Radio
Section05
Polska Wschodnia

Jarosław Kaczyński dla "Nowin": Polska Wschodnia rozwija się szybciej niż inne części kraju

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w rozmowie z rzeszowskim dziennikiem regionalnym "Nowiny", że rząd wspiera regiony z deficytem inwestycji tak, by mogły nadrabiać zaległości. W jego ocenie "Polska Wschodnia rozwija się szybciej niż inne części kraju", jednak zmiana władzy może zatrzymać ten proces rozwojowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie Jarosław Kaczyński inwestycje Polska Wschodnia infografika

Program dla Polski Wschodniej 2021-2027. Już niedługo zajmie się nim rząd

Program dla Polski Wschodniej 2021-2027 trafił w środę na komitet ds. europejskich RM i wkrótce zostanie przekazany Komitetowi Stałemu i pod obrady rządu - poinformowała podczas środowego wystąpienia w Sejmie sekretarz stanu w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse Polska Wschodnia Unia Europejska fundusze unijne infrastruktura

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027. W puli jest ponad 11 mld zł

Polska przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji programów finansowanych z nowego budżetu unijnego na lata 2021-2027. Jednym z nich jest program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Wysłuchanie publiczne w tej sprawie odbyło się 29 kwietnia. Uczestniczyła w nim Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Wschodnia fundusze europejskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej finanse publiczne infrastruktura inwestycji infrastrukturalne UE

"To dobry punkt wyjścia do rozmowy". Waldemar Buda o niemieckiej propozycji ws. budżetu UE

- Niemiecka prezydencja musi wziąć na siebie przedstawienie propozycji, które nam odpowiadają i przekonać do tego swoich wieloletnich partnerów, że na te ustępstwa trzeba pójść - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Waldemar Buda budżet unijny budżet UE 2021-2027 Polska Wschodnia Polska w Unii Europejskiej

Sukces programu pilotażowego turystyki w Polsce Wschodniej

Restauracje, pensjonaty, wypożyczalnie sprzętu sportowego – to tylko niektóre z obiektów, jakie przedsiębiorcy z Polski Wschodniej rozwiną dzięki pożyczkom z instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka. To krajowe środki, które już od blisko roku udostępnia Minister Inwestycji i Rozwoju. Zarządza nimi Bank Gospodarstwa Krajowego. Właśnie udzielono 100. pożyczkę na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  turystyka fundusze unijne Ministerstwo Rozwoju Polska Wschodnia