Daniel Obajtek: pierwsze pozwy zostały złożone. Będzie ich więcej Prezes PKN Orlen na łamach "Naszego Dziennika" poinformował, że złożył już pierwsze pozwy sądowe. Chodzi o publikacje medialne, w których pada jego nazwisko w kontekście niejasnych operacji na nieruchomościach czy sugestii przyjęcia korzyści majątkowych. - To są kłamstwa - zaznacza Daniel Obajtek i zapewnia, że pozwów będzie więcej. Zobacz więcej na temat: Daniel Obajtek Gazeta Wyborcza sądownictwo
Waldemar Kraska: powoli schodzimy ze szczytu zakażeń, ale cały czas należy zachować ostrożność - O 314 osób zmniejszyła się dziś liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 - oświadczył w TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że to dobra wiadomość, ale należy cały czas zachowywać ostrożność i przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 Waldemar Kraska pandemia Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo
"Odbije się na wizerunku UE". Publicysta o sukcesie akcji szczepień w Wielkiej Brytanii - W Polsce opozycja traktuje koronawirus jako kolejne miejsce, w którym można krytykować rząd, w Wielkiej Brytanii przyjęto inny model, labourzyści, którzy są w opozycji, są wręcz krytykowani za godzenie się na wszystko, co proponuje konserwatywny rząd. To zupełnie inny model niż ten w innych krajach Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny"). W Debacie wzięli również udział Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja") i Wojciech Wybranowski. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus COVID-19 społeczeństwo zdrowie opozycja szczepienia Adrian Klarenbach
Szef KRPM: Polska z jednym z najniższych wskaźników utylizacji szczepionek w Europie Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej odniósł się do publikacji prasowej mówiącej o tym, że w Polsce utylizowanych jest "dużo szczepionek". - Chciałbym zdementować tę informację. Polska ma jeden z najniższych wskaźników utylizacji w całej Europie - podkreślił. Zobacz więcej na temat: epidemia Koronawirus w Polsce Michał Dworczyk szczepienia szczepionka sars-cov-2
Twój e-PIT. Minister finansów: wpłynęły już 4 miliony deklaracji Mamy już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT - poinformował w komunikacie minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Wpłynęło ponad 3,65 mln deklaracji PIT-37. Zobacz więcej na temat: pit GOSPODARKA podatki
"Wszystko zależy od sytuacji poświątecznej". Szef MZ o wskazaniu terminu matur - Decyzja w sprawie terminów egzaminów maturalnych i ósmoklasisty w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej nie zostaną one zmienione - powiedział w piątek w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. Zobacz więcej na temat: społeczeństwo edukacja matura egzaminy maturalne egzamin ósmoklasisty
Szef KPRM: poszerzamy listę zawodów z uprawnieniami w zakresie kwalifikacji i wykonywania szczepień - W piątek zostanie opublikowane rozporządzenie ministra zdrowia poszerzające dostęp dla nowych zawodów do szczepień i kwalifikacji do szczepień - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Zobacz więcej na temat: polityka Michał Dworczyk koronawirus wirus
Niedzielski: dziś też wysoka liczba zgonów z powodu COVID-19 Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił, że po czwartkowym rekordzie zgonów z powodu COVID-19, w piątek też będziemy mieli do czynienia z wysoką ich liczbą – ok. 700. Zapowiedział też, że priorytetem przy odchodzeniu od obostrzeń będzie przywracanie edukacji. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 służba zdrowia zdrowie Adam Niedzielski koronawirus szpital
11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Jan Józef Kasprzyk złożył kwiaty przy grobie Ryszarda Kaczorowskiego Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk oddał hołd pamięci ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie śp. Ryszarda Kaczorowskiego i śp. ks. Zdzisława Króla oraz śp. ks. Andrzeja Kwaśnika, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. W przededniu 11. rocznicy tej tragedii minister Kasprzyk złożył kwiaty w miejscu ich spoczynku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zobacz więcej na temat: katastrofa smoleńska rocznica społeczeństwo Ryszard Kaczorowski
"Polacy powinni poznać ten materiał". Sellin o filmie podsumowującym prace podkomisji smoleńskiej – Im więcej jawności i transparentności w pokazywaniu tych prac i ich rezultatów, tym lepiej – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, odnosząc się do planowanej emisji filmowego sprawozdania podkomisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Zobacz więcej na temat: Jarosław Sellin Beata Michniewicz Trójka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego polityka historia Polski katastrofa smoleńska
"Nie wezmę odpowiedzialności za zmianę zobowiązań wobec wyborców". Ziobro jednoznacznie o sprawie budżetu UE - Nie wezmę odpowiedzialności za zmianę naszych zobowiązań wobec wyborców - powiedział minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, pytany o stanowisko ws. budżetu UE. Jego zdaniem suwerenności Polski nie można ryzykować. Inaczej tę sprawę ocenia nasz największy koalicjant - dodał. Zobacz więcej na temat: Zbigniew Ziobro polityka Unia Europejska Solidarna Polska PiS
Minister zdrowia o obostrzeniach epidemicznych: jest przesłanka do regionalizacji ich znoszenia - Zróżnicowana regionalnie sytuacja dotycząca zachorowań i hospitalizacji jest przesłanką raczej do tego, by również regionalizować znoszenie obostrzeń - powiedział w piątek w radiu RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. Zobacz więcej na temat: koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski
Ekonomista: ujemne oprocentowanie depozytów możliwe, ale raczej tylko dla klientów korporacyjnych Wprowadzenie ujemnego oprocentowania depozytów w Polsce jest mało prawdopodobne w odniesieniu do klientów detalicznych, ale nie jest wykluczone w obszarze bankowości korporacyjnej – uważa Dawid Rychlik z McKinsey&Company. Zobacz więcej na temat: banki GOSPODARKA
"W walce z COVID-19 - polityka na bok". Apel Jana Mosińskiego do opozycji - Zwracam się z prośbą do opozycji, by walce z koronawirusem odstawić politykę na bok, nie krytykować rządu tylko dlatego, że jest okazja, by zwołać konferencję prasową i coś powiedzieć. W walce z pandemią warto byłoby przyjąć zasadę "wszystkie ręce na pokład". Myślę, że tego Polacy od nas oczekują - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Jan Mosiński (PiS). Gościem "Dwóch stron" była również poseł Lewicy Wanda Nowicka. Zobacz więcej na temat: pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown opozycja lewica Wanda Nowicka Jan Mosiński
Paszyk: Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być spoza świata polityki. Warunek ten spełnia prof. Patyra - Bardzo odpowiada mi postawa i dorobek prof. Sławomira Patyry oraz to, w jaki sposób myśli o wielu kwestiach związanych z funkcjonowaniem urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. Najważniejszą jego cechą jest to, że pochodzi spoza świata polityki, a taki właśnie powinien być RPO - powiedział Krzysztof Paszyk z PSL-Koalicji Polskiej. Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 polityka Adrian Klarenbach Krzysztof Paszyk PSL-Koalicja Polska Rzecznik Praw Obywatelskich
Paweł Jabłoński: Rosja pod rządami Putina jest zdolna do działań kryminalnych - Państwa, które są w pobliżu takiego sąsiada jak Rosja, zawsze są narażone na agresję - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując mobilizację rosyjskiego wojska przy granicy z Ukrainą. Zobacz więcej na temat: MSZ Paweł Jabłoński polityka Rosja Ukraina Katarzyna Gójska
"Pamiętam grozę i symboliczne puste krzesła". Joanna Lichocka wspomina katastrofę smoleńską - To było jedno z najbardziej wstrząsających wydarzeń zawodowych, jakie przeżyłam. Byłam dziennikarką, miałam uczestniczyć w uroczystościach, prowadzić transmisję, pamiętam grozę - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Lichocka, wspominając katastrofę smoleńską. Zobacz więcej na temat: Joanna Lichocka społeczeństwo katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska polityka
40 tys. paczek dziennie. CBŚP zlikwidowało na Mazowszu nielegalną fabrykę papierosów Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali w powiecie sierpeckim na Mazowszu nielegalną fabrykę papierosów. Tytoniowy zakład mógł w miesiącu wyprodukować 24 mln papierosów wartych prawie 8 mln zł. Na miejscu zatrzymano pięciu podejrzanych Białorusinów. Zobacz więcej na temat: służby i bezpieczeństwo papierosy CBŚP regiony mazowieckie