Polskie Radio
Section05

videoMozaika

A. Ścigaj: nasze postulaty zyskały nową siłę dzięki PSL

– Nasz sojusz z PSL-em jest bardzo autentyczny. Zaskoczyło mnie pozytywne podejście wyborców do niego. Ludzie rozumieją trudności, jakie obecnie stawia polityka – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15. Odniosła się w ten sposób do utworzonej przez ruch Pawła Kukiza i PSL Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Polskie Stronnictwo Ludowe polityka Beata Michniewicz POLSKA

J. Sasin: zwiększenie płacy minimalnej nie wpłynie na budżet

- Nie sądzę, żeby zwiększenie płacy minimalnej z 2450 zł do 2600 zł spowodowało konieczność zmiany propozycji budżetowej na 2020 rok. Jesteśmy w stanie na tyle oszczędnie gospodarować pieniędzmi, że potrafimy zrealizować duże programy - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier Jacek Sasin. We wtorek projektem rozporządzenia w tej sprawie zajmie się rząd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin płaca minimalna Prawo i Sprawiedliwość Piotr Gociek

Martwe szczury niedaleko wycieku z oczyszczalni "Czajka"

- Tuż za miejscem zrzutu ścieków z lewobrzeżnej Warszawy, na brzegu Wisły leżą martwe szczury - podaje wPolityce.pl. - W ściekach, które zrzucane są do Wisły są też ścieki przemysłowe z ponad 100 zakładów, a więc jest zagrożenie skażenia metalami ciężkimi i substancjami ropopochodnymi - informowała wcześniej Agnieszka Borowska, rzeczniczka GIOŚ. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła zanieczyszczenie awaria w oczyszczalni Czajka