X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Agaton Koziński

"Nie można już stworzyć jednolitego frontu przeciwko Polsce"

– Fakt, że sukcesem jest dogadanie się z Polską, pokazuje naszą siłę – ocenił w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej", odnosząc się do nieoficjalnych ustaleń Polskiego Radia, z których wynika, że szef KE Jean-Claude Juncker i jego zastępca Frans Timmermans nie zgadzają się co do charakteru działań podejmowanych wobec Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm Unia Europejska Komisja Europejska Jean-Claude Juncker Frans Timmermans Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Komisja Wenecka PiS reforma sądownictwa

Nowy budżet UE. Polska może dostać o 20 proc. środków mniej

Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE - wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcia wynoszące ponad 20 proc. oznaczają, że do Polski trafi blisko 19,5 mld euro mniej niż obecnie. Rozmawiali o tym w Debacie Poranka Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja), Agaton Koziński (Polska The Times) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Unia Europejska budżet ue Tomasz Sakiewicz Agaton Koziński

Śmieciowy problem. Duże pieniądze i ochrona środowiska

– Ten problem istnieje już od wielu lat – mówił w Debacie Poranka Marcin Bąk z Telewizji Republika. Publicysta na naszej antenie odniósł się do nieprawidłowości dotyczących funkcjonowania składowisk odpadów. W Polskim Radiu 24 również komentarz Jakuba Jałowiczora z „Gościa Niedzielnego” i Agaton Koziński z „Polski The Times”.
Zobacz więcej na temat:  ekologia pożar zdrowie straż pożarna Agaton Koziński

Jak nieobecność szefa PiS wpływa na prace rządu?

– Układ władzy zbudowany pod Jarosława Kaczyńskiego, w chwili jego niedyspozycji, nie jest do końca efektywny – ocenił Andrzej Stankiewicz, publicysta Onet.pl. W audycji „Wróżenie z Faktów”, razem z Agatonem Kozińskim z „Polski The Times”, zastanawiali się, czy aktualna nieobecność prezesa PiS w życiu politycznym wpłynie negatywnie na działania rządu.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Sejm Łukasz Warzecha Andrzej Stankiewicz Agaton Koziński

"Mieszkańcy Gdańska są wściekli na Pawła Adamowicza"

- Prezydent Gdańska ucierpi na awarii przepompowni ścieków, podobnie jak przy budowie metra w Warszawie - kiedy zalało tunel pod Wisłostradą i prace zostały wstrzymane - ucierpiała Hanna Gronkiewicz-Waltz,doszło nawet do referendum ws. jej odwołania – powiedział w Debacie Poranka Agaton Koziński z Polski The Times. Odniósł się w ten sposób do awarii gdańskiej przepompowni ścieków Ołowianka i spływaniu ścieków do Motławy. Gościem Polskiego Radia 24 był także Tomasz Sakiewicz z Gazety Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk Paweł Adamowicz ekologia Tomasz Sakiewicz Agaton Koziński Morze Bałtyckie

Debata Poranka: Publicyści o wyborach samorządowych

– Prawo i Sprawiedliwość w największych miastach będzie miało naturalne problemy. To nie jest „teren żniw” dla tej partii – powiedział w Debacie Poranka Agaton Koziński z „Polski The Times”. W Polskim Radiu 24 o możliwych scenariuszach jesiennych wyborów samorządowych mówił również Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość Agaton Koziński Bogumił Łoziński Patryk Jaki

"Donald Tusk uprawiał postpolitykę"

- Donald Tusk uprawiał postpolitykę. Zgodnie z jego podejściem, od gospodarki są ekonomiści, od administracji jest służba cywilna, a od demografii - demografowie. W rezultacie nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności. Odpowiedzialność się rozmywa – powiedział w audycji Północ Południe Agaton Koziński z Polski The Times. Odniósł się w ten sposób do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera w warszawskim sądzie okręgowym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa smoleńska Tomasz Arabski Agaton Koziński Katyń

Konsultacje u prezydenta w sprawie ustawy degradacyjnej

Na piątek zaplanowano konsultacje w sprawie ustawy degradacyjnej. Prezydent Andrzej Duda ma spotkać się z ministrem obrony narodowej, Mariuszem Błaszczakiem. W Debacie Poranka komentarz Tomasz Sakiewicza z „Gazety Polskiej”, Agatona Kozińskiego z „Polski The Times” i Bartłomieja Radziejewskiego z „Nowej Konfederacji”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PRL Andrzej Duda Mariusz Błaszczak Agaton Koziński Stanisław Janecki Ministerstwo Obrony Narodowej

Rekonstrukcja rządu. „Wyraźny ruch w kierunku centrum”

Zakończyła się rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckeigo. Nowych szefów mają między innymi ministerstwa obrony, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych, zdrowia, finansów i środowiska. O rekonstrukcji mówili w audycji Północ-Południe socjolog prof. Antoni Kamiński (Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk) i Agaton Koziński („Polski The Times”). O zmianach rządzie mówili tez w PR24 dr Bartosz Rydliński (politolog z UKSW) i prof. Jacek Zaleśny (Instytut Nauk Politycznych UW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak premier Prawo i Sprawiedliwość Antoni Kamiński Agaton Koziński

"Organizatorzy wykluczają ludzi z Marszu Niepodległości"

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Oburzenie wywołały m.in. niektóre prezentowane podczas demonstracji transparenty. Widniały na nich m.in. takie hasła: „Biała Europa”, „Wszyscy różni, wszyscy biali”. O Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Agaton Koziński („Polska The Times”), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska”) i Wojciech Korkuć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marsz Niepodległości 11 listopada Warszawa katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Święto Niepodległości Młodzież Wszechpolska Jacek Liziniewicz Agaton Koziński

Dwa lata rządu Beaty Szydło. Publicyści oceniają szefa MON

Niebawem miną dwa lata od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. Sama premier zapowiedziała już, że w najbliższych dniach dojdzie do rekonstrukcji Rady Ministrów. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 dotychczasowe działania rządu oceniali Ryszard Gromadzki z Telewizji Republika i Agaton Koziński z Polski The Times.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło rząd Beaty Szydło Antoni Macierewicz Agaton Koziński Ministerstwo Obrony Narodowej

Niemiecki polityk chwali Wehrmacht. "Trzeba reagować"

Lider Alternatywy dla Niemiec (AfD) w wyborach do Bundestagu Alexander Gauland uważa, że Niemcy mogą być dumni z osiągnięć swoich żołnierzy w obu wojnach światowych i nie powinni dłużej godzić się na wytykanie im zbrodni z czasów Trzeciej Rzeszy. O wypowiedzi lidera AfD mówili w audycji Debata Poranka Wojciech Korkuć (artysta-plastyk), Magdalena Piejko (Gazeta Polska Codziennie) i Agaton Koziński (Polska The Times).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy II wojna światowa polityka historyczna reparacje wojenne I wojna światowa Agaton Koziński