Polskie Radio
Section05

Andrzej Duda

"To droga wolności, nowych szans i możliwości". Otwarto kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną

- Otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną to wielkie zwycięstwo Polski, patriotów, wszystkich tych, którzy rozumieją słowo suwerenność i rozumieją znaczenie suwerenności - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości oficjalnego otwarcia kanału żeglugowego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Dania Bałtyk agresja historia Polski

"Rosja nie zrezygnowała z imperialnych ambicji, chce tego, co w 1939 r.". Ukraińskie "Fakty" cytują prezydenta Dudę

"Rosja nie zrezygnowała z idei odbudowania imperium i chce dzisiaj tego samego, co w 1939 r." - cytuje prezydenta Andrzeja Dudę ukraiński portal Fakty.com.ua. Jak pisze prezydent RP, atak ZSRR na Polskę w 1939 r. "zadecydował o losach Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej na całe następne pół wieku".
Zobacz więcej na temat:  prezydent Rosja II wojna światowa 17 września 1939 historia Polski Europa ŚWIAT Ukraina wojna 2022

Prezydent: rozumiemy rosyjski imperializm lepiej niż Zachód, bo mamy doświadczenia historyczne

Polska i inne kraje regionu rozumieją Rosję lepiej niż Zachód - pisze prezydent Andrzej Duda w tekście opublikowanym przez litewskiego nadawcę publicznego LRT. Przy okazji zwraca uwagę na to, że data agresji Związku Radzieckiego na Polskę nie jest na Zachodzie tak powszechnie znana, jak data wybuchu II wojny światowej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa II wojna światowa Rosja historia Polski

Andrzej Duda: rozumiemy rosyjski imperializm lepiej niż Zachód, bo mamy doświadczenia historyczne

Polska i inne kraje regionu rozumieją Rosję lepiej niż Zachód - pisze prezydent Andrzej Duda w tekście opublikowanym przez litewskiego nadawcę publicznego LRT. Przy okazji zwraca uwagę na to, że data agresji Związku Radzieckiego na Polskę nie jest na Zachodzie tak powszechnie znana, jak data wybuchu II wojny światowej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa II wojna światowa Rosja historia Polski

"Odwrócenie trendu i reset na wielu poziomach". Publicyści o otwarciu kanału na Mierzei Wiślanej

- Świętując tę inwestycję możemy mówić o pewnym odwróceniu trendu i o resecie na wielu poziomach - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"). Gościem audycji byli także Andrzej Rafał Potocki oraz Marek Głowacki przebywający obecnie na otwarciu kanału.
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana POLSKA prezydent społeczeństwo Przekop Mierzei Wiślanej Przekop Mierzei 2022 Polskie Radio 24

Prezydent Duda: Polska potrzebuje przejścia przez Mierzeję Wiślaną, aby uniezależnić się od Rosji

Andrzej Duda powiedział, że mimo trudnego położenia Polski w tej części Europy oraz wydarzeń ostatnich czasów Polska zwycięża na Mierzei Wiślanej. Prezydent bierze udział w uroczystości otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, nowej drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana Przekop Mierzei 2022 Przekop Mierzei Wiślanej prezydent POLSKA społeczeństwo

Rocznica agresji ZSRR na Polskę. Prezydent Duda: imperialna Rosja znów dąży do ekspansji na inne państwa

- Rosja zawsze chce władzy nad całą Europą Środkową i Wschodnią. Ale wolna Polska, wolna Ukraina i wszystkie inne niepodległe państwa naszego regionu nigdy się na to nie zgodzą. Dla naszych narodów to kwestia życia i śmierci, zachowania tożsamości i przetrwania - podkreślił prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  17 września 1939 agresja sowiecka ZSRR Rosja II wojna światowa zbrodnie sowieckie historia Polski prezydent społeczeństwo POLSKA