Polskie Radio
Section05
Jan Pachlowski

Huragan Irma. "Krajobraz w Miami wygląda jak po wojnie"

Floryda silnie ucierpiała podczas ataku huraganu Irma. Największe szkody są na wyspach archipelagu Keys oraz w południowo-zachodniej części stanu. Setki tysięcy mieszkańców Florydy codziennie wraca do domów, które musieli opuścić w związku z nadejściem huraganu Irma. Wiele z tych osób w dalszym ciągu nie wie w jakim stanie jest ich dobytek. O zniszczeniach spowodowanych przez huragan Irma mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pachlowski, korespondent Polskiego Radia w USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA huragany pogoda Floryda Jan Pachlowski

Huragan Irma. "Jest wiele pytań o zmiany klimatyczne"

Trzy dni po przejściu huraganu Irma prawie połowa mieszkańców Florydy nie ma prądu, a dziesiątki tysięcy nie mogą wrócić do swoich domów. Rośnie liczba śmiertelnych ofiar. Bardzo duże zniszczenia huragan wyrządził na wyspach Florida Keys. Trwa akcja pomocy poszkodowanym. O sytuacji na Florydzie mówił w Polskim Radiu 24 korespondent Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Floryda huragany Jan Pachlowski

Nadchodzi Irma. Miliony osób uciekły z Florydy

Irma ma uderzyć w archipelag wysp Keys w niedzielę rano czasu lokalnego. W nocy Irma osiągnęła kubański archipelag Camaguey i zmierza w stronę miasta Ciego de Avila. Prędkość wiatru dochodzi do 260 kilometrów na godzinę, a kategoria huraganu została znów podniesiona do piątej. Do tej pory huragan spowodował śmierć co najmniej 21 osób. Przygotowania do uderzenia huraganu w USA relacjonował korespondent Polskiego Radia w USA Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA huragany Floryda Jan Pachlowski pogoda

Rząd USA chce ograniczyć zawartość nikotyny w papierosach

Rząd Stanów Zjednoczonych zapowiada wprowadzenie nowych przepisów dotyczących redukcji zawartości nikotyny w papierosach. Zamierza w ten sposób zachęcić Amerykanów, by rezygnowali z palenia, lub przestawiali się na elektroniczne papierosy, które mają być potencjalne mniej szkodliwe. O planach amerykańskiego rządu opowiadał w PR24 Jan Pachlowski - korespondent Polskiego Radia w USA. 
Zobacz więcej na temat:  USA papierosy uzależnienia Jan Pachlowski choroby płuc

Amerykanie badają rosyjskie oprogramowanie Kaspersky

Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych zwróciła się do dwudziestu dwóch agencji rządowych o udostępnienie dokumentów dotyczących firmy Kaspersky Lab produkującej systemy ochrony informatycznej. Kongresmeni z komisji ''Nauki, Kosmosu i Technologii'' obawiają się, że oprogramowanie może być wykorzystywane do prowadzenia działań szpiegowskich oraz dokonywania cyberataków wymierzonych w USA - opowiadał w PR24 korespondent Polskiego Radia w USA Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  USA kaspersky lab Rosja wybory prezydenckie w USA internet komputery bezpieczeństwo w sieci Jan Pachlowski

USA: syn prezydenta tłumaczy się z rosyjskich kontaktów

Syn prezydenta USA, Donald Trump Junior w wywiadzie dla telewizji Fox News tłumaczy się z rosyjskich kontaktów podczas kampanii wyborczej w czerwcu 2016. FBI oraz komisje Kongresu od kliku miesięcy prowadzą śledztwo w tej sprawie, dotyczące współpracowników gospodarza Białego Domu. W PR24 problemy syna Donalda Trumpa relacjonował amerykański korespondent Polskiego Radia Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Rosja wybory prezydenckie w USA kampania wyborcza Jan Pachlowski Hillary Clinton

Trump w Polsce. "Polska pokazała, że jest przyjacielem"

Polska znalazła się w cywartek w centrum uwagi Amerykanów. To za sprawą wizyty w Warszawie Donalda Trumpa, która była szeroko relacjonowana w mediach w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie stacje telewizyjne eksponowały owacyjne przyjęcie przywódcy USA, jego deklaracje w sprawie NATO i Rosji oraz słynny już uścisk dłoni pierwszych dam.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Jan Pachlowski Maciej Jastrzębski Rosja Wojciech Cegielski

Przesłuchanie byłego szefa FBI. "Oszkalowano mnie"

Były szef amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego James Comey zeznał podczas przesłuchań w Kongresie, że Donald Trump namawiał go do porzucenia śledztwa w sprawie byłego prezydenckiego doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego. Comey powiedział również, że po zdymisjonowaniu przez prezydenta był szkalowany przez Biały Dom. Przesłuchanie Comeya i komentarze relacjonował w PR24 korespondent Polskiego Radia Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  USA James Comey FBI Donald Trump Rosja Jan Pachlowski