Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Kwarantanna jak misja kosmiczna albo wyprawa na biegun

– Przechodzimy teraz przez bardzo silny stres. Można go porównać do tego, co przechodzą członkowie misji kosmicznych albo wypraw na biegun, gdzie znajdujemy się w bardzo małej przestrzeni z niewielką liczbą osób i musimy radzić sobie w tej niełatwej sytuacji – mówi psycholog dr Joanna Grzymała-Moszczyńska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo psychologia Katarzyna Pruchnicka koronawirus Koronawirus w Polsce

Zmiany w Kodeksie Wyborczym. Budka: prezes PiS myśli wyłącznie, jak wygrać wybory prezydenckie

Politycy KO nie dali się złapać na "pułapkę" zastawioną przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i zagłosowali za przyjęciem Tarczy Antykryzysowej - powiedział Borys Budka. Szef PO odniósł się w ten sposób do przyjęcia przez Sejm rządowej Tarczy i zgłoszonych przez PiS zmian w Kodeksie Wyborczym.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Sejm Borys Budka wybory prezydenckie 2020

Koronawirus w Polsce. Lekarze rodzinni nie mają możliwości kierowania na test wykrywający COVID-19

 - Lekarze rodzinni mogą pacjentowi zalecić leczenie, wystawić zwolnienie lekarskie, zalecić udanie się na oddział zakaźny lub zasugerować kontakt telefoniczny z sanepidem, ale nie mają możliwości kierowania pacjentów na badania w kierunku wirusa SARS-CoV-2 – przypomina konsultantka krajowa ds. medycyny rodzinnej dr Agnieszka Mastalerz-Migas.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wirus zdrowie lekarz

Wirusolog: stosowanie się do zaleceń rządu pozwoli opanować pandemię koronawirusa

- Ograniczanie do minimum kontaktów i aktywności poza domem wpłynie zarówno na tempo jak i charakter rozwoju epidemii - mówiła Informacyjnej Agencji Radiowej krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii Profesor Iwona Paradowska-Stankiewicz. W Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce kwarantanna COVID-19 choroby zakaźne medycyna

Agencja Fitch utrzymuje rating Polski. Przewidziano szybki powrót wzrostu po pandemii

Agencja Fitch utrzymała ocenę ratingową Polski na poziomie A minus/F2, odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A minus/F1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej. Perspektywa ratingu pozostała na poziomie stabilnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA społeczeństwo fitch agencja ratingowa rating Polski rating pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19