Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Odroczenie czy zwolnienie ze składek? Prezydent ma swoją propozycję dot. "tarczy antykryzysowej"

Zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące dla niektórych małych firm i osób samozatrudnionych – takie rozwiązanie zaproponował w weekend prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone do rządowego projektu specjalnej ustawy, zawierającej pakiet propozycji łagodzących skutki pandemii koronawirusa - tzw. tarczy antykryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa koronawirus Andrzej Duda firma Koronawirus w Polsce

Operacja "LOT do Domu". Do kraju wróciło 29 tys. Polaków, dziś kolejne rejsy

Prawie 29 tysięcy polskich obywateli powróciło do kraju w ramach akcji "LOT do Domu" – poinformował rzecznik PLL LOT Michał Czernicki.Jeszcze dzisiaj samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT  zabierają Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. z Bangkoku, Chicago, Miami, Dublina, Genewy, Helsinek, Budapesztu i Nicei.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus LOT lotnictwo Koronawirus w Polsce transport

Walka z koronawirusem. 60 mln zł od spółek Skarbu Państwa na służbę zdrowia

Spółki z udziałem Skarbu Państwa przekazały na walkę z koronawirusem już ponad 60 mln zł. Pieniądze trafiają do najbardziej potrzebujących szpitali na „pierwszej linii frontu”. Trwa dopinanie szczegółów przekazania tych środków pomiędzy fundacjami poszczególnych spółek, ministrem zdrowia i instytucjami.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Orlen KGHM Polska Miedź PZU PGE PGNiG

Pandemia koronawirusa. Zalecenia KEP dotyczące sprawowania liturgii w Wielkim Tygodniu

Nie będzie obmycia nóg w Wielki Czwartek i święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Takie są nowe zalecenia prezydium Konferencji Episkopatu Polski w związku z rozszerzaniem się epidemii koronawirusa w naszym kraju. Ostateczna decyzja w kwestii sprawowania liturgii w trakcie Wielkiego Tygodnia należeć będzie do metropolitów diecezji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Kościół katolicki Koronawirus w Polsce Kościół Wielkanoc

Tłumy w stołecznych autobusach. Mieszkańcy apelują do prezydenta miasta o bezpieczne rozwiązania

Warszawska komunikacja publiczna od poniedziałku działa według sobotniego rozkładu jazdy. W porannych autobusach tłoczyli się jednak ludzie, chcący jak zwykle dojechać do swoich miejsc pracy. Pasażerowie skarżą się, że trudno w takich warunkach zachować między sobą bezpieczną odległość. W mediach społecznościowych zwracają się z prośbą do prezydenta miasta i miejskich zarządców o bezpieczniejsze dla nich rozwiązania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa komunikacja miejska Koronawirus w Polsce regiony mazowieckie Rafał Trzaskowski