Polskie Radio
Section05

POLSKA

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Zbigniew Ziobro: to może być sprzeczne z konstytucją

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski uważa, że należy zawiesić ratyfikację decyzji prowadzących do uruchomienia wielomilardowego Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej po epidemii koronawirusa. Według niego, ratyfikacja może być sprzeczna z konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  polityka Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Krajowy Plan Odbudowy pandemia COVID-19

"Ataki na Kościół gorsze niż w PRL". Rozpłochowski o bilbordach strajku kobiet w Gdańsku

- Lewica w postaci PZPR-u i dobudówek nigdy sobie nie pozwalała na tak nikczemne ataki przeciwko Kościołowi i katolikom. To co dzisiaj mamy, to przykład nawet większego zdziczenia w nienawiści do Boga, do Jezusa, do chrześcijan - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi audycji byli także inni działacze opozycji w czasie PRL: Andrzej Michałowski i Jan Rulewski. 
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk strajk kobiet Kościół katolicki PRL społeczeństwo

Powiązania Giertycha z Sokiem z Buraka. Macierewicz: adwokat nie powinien zajmować się szerzeniem nienawiści

- Profil Sok z Buraka sieje nienawiść. Zajmuje się propagowaniem nienawiści w najbardziej brutalny sposób. Fakt współpracy z nimi pana Giertycha i całego jego środowiska świadczy o tym, że są w pełni zaangażowani w propagowanie nienawiści - powiedział o informacjach ujawnionych przez portal tvp.info Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych adwokat SokzBuraka nagrania Antoni Macierewicz polityka Polskie Radio 24