Polskie Radio
Section05

POLSKA

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Poseł PiS: na szczęście działa zdrowy rozsądek

- Panika z powodu koronawirusa byłaby najgorszym scenariuszem dla Polaków. Cieszę się, że działa tutaj zdrowy rozsądek, a do działań rządu jest w społeczeństwie ogromne zaufanie - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Kwiecień, poseł PiS. Gościem audycji był również Marek Rutka, poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne choroba wirus wirusy zdrowie Sejm Senat ustawa polityka Antoni Trzmiel

"Procedury zdały egzamin". Nowe informacje na temat koronawirusa w Polsce

- Wszystkie osoby, które podróżowały autobusem razem z pacjentem, u którego potwierdzono zarażenie koronawirusem, zostały poddane procedurze Głównego Inspektora Sanitarnego - poinformował w środę wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, podczas wspólnej konferencji z szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Chodzi o to, by zapobiec powstaniu dodatkowych ognisk wirusa.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne zapalenie płuc choroba

Minister rodziny: umożliwimy wystawianie zwolnień lekarskich przez telefon

- Przygotowujemy rozporządzenie, które umożliwi uzyskanie zwolnienia lekarskiego poprzez telefoniczną konsultację z lekarzem - zapowiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Rozporządzenie ma być wydane po podpisaniu przez prezydenta ustawy ws. szczegółowych rozwiązań związanych z koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie służba zdrowia Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny

Publicysta: koronawirus będzie leitmotivem kampanii wyborczej

- Nie zgodzę się z tym, że koronawirus to nie jest temat polityczny. Zobaczymy, jak się ta sprawa rozwinie, czy pójdziemy w kierunku włoskim nie daj Boże, czy jednak będzie mniejsza liczba zachorowań i państwo zadziała sprawniej - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Super Expressu" Hubert Biskupski. Gościem audycji był także politolog Paweł Krulikowski.
Zobacz więcej na temat:  polityka koronawirus Polskie Radio 24 kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020

Kolejna firma pomoże w walce z koronawirusem. Orlen wesprze produkcję środków dezynfekcyjnych

- W ramach walki z koronawirusem PZU uruchomi linię Telemedycyna dla wszystkich Polaków, a Orlen wesprze produkcję środków dezynfekcyjnych, dzięki czemu mają być one łatwiej dostępne - mówił w środę w Chęcinach (woj. świętokrzyskie) prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne zapalenie płuc choroba Andrzej Duda prezydent Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek

"Skąd pogarda dla ludzi korzystających z kolei?". Spychalski reaguje na wpis polityka PO

- Zastanawiam się, skąd tak potężna pogarda przemawia przez was dla ludzi korzystających codziennie z peronów i dworców w małych miejscowościach - tak rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odpowiedział na wpis posła Sławomira Neumanna z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka Błażej Spychalski Sławomir Neumann ustawa kolej transport

Minister zdrowia ws. koronawirusa: nie ma potrzeby odwoływania planowych zabiegów

– Jeżeli będziemy mieli bardzo dużo nowych zachorowań i priorytetem staną się oddziały zakaźne w szpitalach, to w pewnym momencie może nastąpić odwoływanie planowych zabiegów. Po to, żeby mieć do dyspozycji sprzęt i potrzebne miejsce. Jednak teraz nie ma takiej konieczności – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Szumowski koronawirus zdrowie wirus wirusy choroby zakaźne

"Nikogo nie będę potępiać". Małgorzata Kidawa-Błońska o atakach na sztabowców Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka

Małgorzata Kidawa-Błońska na konferencji prasowej została zapytana o ostatnie fizyczne ataki na wolontariuszy, którzy zbierali podpisy pod listami Krzysztofa Bosaka i Andrzeja Dudy. Kandydatka KO na prezydenta stwierdziła, że "nie będzie ich potępiać". Odniosła się ona również do informacji, że w jej sztabie zatrudnione są osoby, które współtworzą hejterski "SokzBuraka".
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza Platforma Obywatelska koalicja obywatelska SokzBuraka