Polskie Radio
Section05

POLSKA

Nowy "pomysł" S. Spurek. Po tym jak broniła krów, przyszła kolej na ptaki

"Skończmy z zabijaniem dzikich ptaków! Pokażmy, że myśliwi nie mają naszego poparcia, powiedzmy nie dla krzywdzenia i zabijania zwierząt. Wrzuć swoje zdjęcie z dłońmi ułożonymi w kształt ptasich skrzydeł, zachęć znajomych do podpisania petycji" – przekonuje europarlamentarzystka we wpisie, który ukazał się na jej profilach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Wiosna Roberta Biedronia Robert Biedroń opozycja ekologia ptaki

Krzysztof Karnkowski: było oczekiwanie wobec Grzegorza Schetyny, że znajdzie swoją Beatę Szydło

– Grzegorz Schetyna bardziej szuka kogoś, kto weźmie na siebie odium przegranej, a nie kogoś, kto wygra dla niego te wybory – powiedział Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska"). W ten sposób skomentował informację o tym, że Małgorzata Kidawa-Błońska oficjalnie została kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. 
Zobacz więcej na temat:  kampania wyborcza wybory w Polsce Polskie Radio 24 Wisła koalicja obywatelska Grzegorz Schetyna

Filip Frąckowiak: R. Trzaskowski świadomie ucieka od współpracy

- Prezydent Warszawy podjął współpracę ze służbami państwowymi dopiero trzeciego dnia. Do tego czasu do Wisły dostał się milion litrów ścieków. Rafał Trzaskowski nie podjął również żadnej próby naprawiania sytuacji, ani on, ani jego doradcy nie wiedzieli, co robić - mówił w Polskim radiu 24 Filip Frąckowiak, warszawski radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  ministerstwo środowiska Polskie Radio 24 Wisła zanieczyszczenie Warszawa

Głęboki pesymizm w elektoracie opozycji. Zaskakujący sondaż

82 proc. Polaków uważa, że po wyborach dalej będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Wśród zwolenników opozycji panuje zdecydowany pesymizm – wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press. "Nawet w elektoratach Koalicji i Lewicy w zabranie władzy Kaczyńskiemu wierzy tylko 25 proc." – czytamy.
Zobacz więcej na temat:  polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Jarosław Kaczyński Grzegorz Schetyna

Forum w Krynicy. Drugi dzień debat, paneli i prezentacji

Drugiego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy, które w tym roku odbywa się pod hasłem "Europa jutra. Silna, czyli jaka?", kontynuowane są rozmowy i dyskusje podczas debat, paneli i prezentacji, w których łącznie bierze udział ponad 4 tys. osób ze świata polityki, biznesu i nauki. Po południu na Forum ma się pojawić premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019 ekonomia polityka Krynica biznes