Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Müller: aktywność Rosji ma charakter niebezpieczny, potrzebne działania zabezpieczające

- Nie jest niczym nadzwyczajnym, że również w kontekście wyborów prezydenckich działania zabezpieczające są potrzebne, nie tylko na wypadek aktywności Rosji, ale też potencjalnego zaangażowania innych krajów, podmiotów z zewnątrz - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Jankowski PiS Prawo i Sprawiedliwość Piotr Müller koronawirus reforma sądownictwa

Müller: brak spotkania Jourovej z członkami KRS pokazuje nieszczere intencje

- Wcześniej delegacja Komisji Weneckiej przyjechała z konkretnymi poglądami, nie chcąc ich zweryfikować. Teraz brak spotkania wiceszefowej Komisji Europejskiej z przedstawicielami KRS pokazuje intencje, które nie są szczere - ocenił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Komisja Europejska Krajowa Rada Sądownictwa Polska w Unii Europejskiej reforma sądownictwa

Müller ws. Izby Dyscyplinarnej SN: czekamy na treść wniosku KE do TSUE

- Należy zobaczyć, jak będzie wyglądała ostateczna decyzja TSUE - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, komentując decyzję Komisji Europejskiej, która ma wystąpić do TSUE o środki tymczasowe ws. przepisów dotyczących reżimu dyscyplinarnego wobec polskich sędziów. Jeśli TSUE przyjmie ten wniosek, Izba Dyscyplinarna SN zostanie zawieszona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo

Müller: rząd popiera decyzję prezydenta ws. obchodów w Izraelu

Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że rząd popiera decyzję prezydenta, żeby nie jechać na Światowe Forum Holocaustu w Izraelu. Wczoraj prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie poleci 23 stycznia do Izraela na wydarzenie organizowane w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Iran likwidacja Ghasema Solejmaniego Grzegorz Jankowski

Rzecznik rządu: premier nie może odwołać Mariana Banasia

- Przepisy prawa pozwalają odnosić się do postępowania w poszczególnych terminach osobie, która jest nim objęta. Prezes NIK korzystał z tych terminów w maksymalnym zakresie - powiedział Piotr Müller. - Niebawem będziemy w stanie ocenić to, czy wybór Mariana Banasia na prezesa NIK był błędem - dodał rzecznik rządu w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Marian Banaś rząd Mateusza Morawieckiego bitwa warszawska Antoni Trzmiel