Polskie Radio
Section05
Walentynki

Czy można świętować Walentynki w Środę Popielcową?

14 lutego w Kościele katolickim przypada Środa Popielcowa oraz Walentynki, powszechnie uważane za dzień św. Walentego - patrona zakochanych, jednak mające swoje korzenie w tradycji przedchrześcijańskiej duchowości rzymskiej. O to, czy świętowanie Walentynek jest dla katolika nie do pogodzenia ze Środą Popielcową zapytaliśmy dominikanina o. Stanisława Tasiemskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA religia Walentynki katolicyzm

"Plan B". "Nie dla każdego Walentynki są szczęśliwe"

Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od premiery „Planu B” Kingi Dębskiej. Jej poprzedni film „Moje córki krowy” rok temu przyciągnął do kin ponad 730 tysięcy widzów. Czy najnowsza produkcja reżyserki również okaże się sukcesem? O tym, jakie jest jej przesłanie i dlaczego warto ją zobaczyć mówiła w Polskim Radiu 24 aktorka Edyta Olszówka, odtwórczyni jednej z ról.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 film polski Edyta Olszówka Kinga Dębska Walentynki

Romanse wszech czasów. Kto kocha najmocniej?

Lana Turner i Johny Stompanato, w których miłość wkradła się zbrodnia, ale także Bonnie i Clyde, Henryk VIII i Anna Boleyn, Brigitte Bardot i Roger Vadim, Frida Kahlo i Diego Rivera oraz Marylin Monroe i Joe DiMaggio - o kim jeszcze możemy przeczytać na kartach "38 romansów wszech czasów", autorstwa Megan Gressor i Kerry'ego Cooka?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka miłość Hollywood Walentynki literatura KULTURA Katarzyna Dydo Kasia Dydo

Miłość chorobą psychiczną na liście WHO? [WIDEO]

W mediach możemy znaleźć informacje o umieszczeniu miłości na liście WHO wśród chorób związanych z zaburzeniami psychicznymi pod numerem F 63.9. Czy stan zakochania wiążący się z nadaktywnosią, zdolnością do ogromnych poświęceń i podejmowaniem odważnych decyzji można zdefiniować jako... chorobę psychiczną?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA miłość Walentynki emocje choroba mózg umysł psychologia WHO Światowa Organizacja Zdrowia

Św. Walenty patronem zakochanych, epileptyków i… opętanych

Walentynki, czyli coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego pochodzi od świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Ale zanim Walenty stał się patronem zakochanych, przez stulecia był przede wszystkim patronem ludzi cierpiących na epilepsję i choroby nerwowe. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Walentynki miłość kobieta święta wspomnienie upominki aktualności katolickie

Kobiety liczą w Dzień Św. Walentego na niespodziankę

– Kobiety chcą być ciągle zaskakiwane przez mężczyzn. 47 proc. pań chciałoby dostać w Dzień Św. Walentego niespodziankę w stylu lot balonem, wspólny masaż czy udać się w szaloną, niezapomnianą podróż – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Rożalski z serwisu prezentmarzen.com. Jakie są inne walentynkowe marzenia Polaków opowiadał także dr Karol Jachymek, kulturoznawca SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Walentynki