Polskie Radio
Section05

Jedynka

Jan Dziedziczak ws. 30-krotności ZUS: celem społeczna sprawiedliwość

- Osoby zarabiające ponad 12 tys. zł miesięcznie powinny płacić proporcjonalnie tyle samo do ZUS jak ci, których wynagrodzenie jest mniejsze. To poprawi sytuację w szeroko rozumianej polityce ubezpieczenia społecznego - powiedział na antenie radiowej Jedynki poseł PiS Jan Dziedziczak, odnosząc się do projektu tzw. 30-krotności ZUS. Dariusz Joński z KO podkreślił, że najpierw tę kwestię należy dogłębnie przedyskutować.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Dziedziczak Prawo i Sprawiedliwość Dariusz Joński koalicja obywatelska ZUS składki na ubezpieczenie

Wybory na Białorusi. Anna Dyner: nie będzie stanowczej reakcji UE

- Wszyscy zdają sobie sprawę, że mimo wszystko ten parlament nie ma zbyt dużego znaczenia politycznego - powiedziała w "Więcej świata" Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Dlaczego, mimo wielu zastrzeżeń do przebiegu wyborów parlamentarnych na Białorusi, nie należy spodziewać się stanowczej reakcji Unii Europejskiej? 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Jan Natkański Białoruś Aleksander Łukaszenka Rosja Gruzja Irak

"Komentarz Dnia": przed exposé premiera, wybory prezydenckie

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Paweł Badzio i Miłosz Manasterski ("Agencja Informacyjna"). Publicyści dyskutowali m.in. o jutrzejszym exposé premiera Mateusza Morawieckiego i przyszłorocznych wyborach prezydenckich oraz prawyborach w Platformie Obywatelskiej i Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Paweł Lisicki miłosz manasterski wybory prezydenckie Platforma Obywatelska Andrzej Duda Konfederacja Mateusz Morawiecki

Prof. Łukasz Młyńczyk o wyborach prezydenckich: Koalicja Obywatelska bada rynek

- Trudno w sposób niewyrażający wątpliwości wskazać kandydata/kandydatkę Koalicji Obywatelskiej. Wydaje się, że KO bada rynek polityczny. Sprawdza, kto miałby szansę w wyborach prezydenckich - powiedział w radiowej Jedynce prof. Łukasz Młyńczyk. Jak gość "Sygnałów dnia" ocenia Małgorzatę Kidawę-Błońską i Rafała Trzaskowskiego. Czy Donald Tusk byłby dobrym kandydatem KO? Kto mógłby rzucić wyzwanie prezydentowi Andrzejowi Dudzie w II turze?
Zobacz więcej na temat:  polityka Nasz komentarz

Szef KPRM: zakończenie współpracy z Gazpromem oznacza wzrost bezpieczeństwa

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk mówił na antenie Jedynki, że zakończenie niekorzystnego dla Polski kontraktu jamalskiego zawartego z Gazpromem przez rząd PSL-SLD zwiększy niezależność i bezpieczeństwo naszego kraju. - To wszystko wpływa na uniezależnienie Polski i wzrost bezpieczeństwa energetycznego całego regionu - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Michał Dworczyk rząd Mateusza Morawieckiego polityka Sygnały Dnia Katarzyna Gójska POLSKA Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego

Rzeczniczka SLD: PO miała już nie mówić o podniesieniu wieku emerytalnego

Senator PO Bogdan Zdrojewski w wywiadzie dla "Wprost" powiedział, że trzeba podnieść wiek emerytalny. - Jestem zdziwiona tą deklaracją, bo przez ostatnie cztery lata słyszałam ze strony PO, że podniesienie wieku emerytalnego w czasie kadencji PO-PSL było błędem - mówiła w "Sygnałach dnia" rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sygnały Dnia Katarzyna Gójska POLSKA expose premiera Mateusza Morawieckiego SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej wiek emerytalny w Polsce emerytura