Pandemia na świecie. Już ponad 81 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa Tragiczne rekordy odnotowano we Francji i w amerykańskim stanie Nowy Jork. W obu tych miejscach stwierdzono najwyższą liczbę nowych ofiar koronawirusa. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii, na całym świecie zmarło ponad 81 tysięcy osób. Zobacz więcej na temat: ŚWIAT zdrowie Europa
Światowy Dzień Zdrowia. Szczególne iluminacje na Pałacu Prezydenckim i gmachu Sejmu Pałac Prezydencki został podświetlony na niebiesko, a na gmachu Sejmu wyświetlono specjalne podziękowania - w ten sposób w Światowy Dzień Zdrowia złożono hołd wszystkim walczącym z pandemią koronawirusa. Zobacz więcej na temat: POLSKA pandemia zdrowie Sejm kancelaria prezydenta
Tragiczny rekord we Francji: 1,4 tys. zmarłych tej doby, w sumie już ponad 10 tys. COVID-19 na świecie 1417 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby - poinformował dyrektor generalny ds. zdrowia Jerome Salomon. 597 zmarło w szpitalach, a 820 - w domach opieki nad seniorami. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 10328. Dane z wtorku to najwyższa dobowa liczba zgonów od początku pandemii. Trudna sytuacja jest też w USA, Hiszpanii, we Włoszech. Portal PolskieRadio24.pl na bieżąco relacjonował sytuację dotyczącą pandemii. Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Europa Ameryka Azja Afryka Austria USA Włochy Hiszpania Chiny COVID-19 pandemia choroby zakaźne
Fogiel: opozycja jest hojna, rozdaje pieniądze, za które nie musi brać odpowiedzialności - Rządowa tarcza antykryzysowa narażałaby się na krytykę opozycji zawsze, nawet gdyby rząd przeznaczył całość polskiego PKB, by ją sfinansować - stwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jak mówił, opozycja jest hojna i łatwo rozdaje pieniądze, za które nie musi brać odpowiedzialności. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce wirus pandemia COVID-19 tarcza antykryzysowa opozycja Platforma Obywatelska polityka POLSKA
Wielka Brytania: odnotowano najwyższą dobową liczbę zgonów od początku epidemii koronawirusa Kolejne 786 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 6159 - poinformowało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia. Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Wielka Brytania epidemia pandemia
Premia za epidemię. Poparcie dla prezydenta Francji wzrasta - Zarządzanie koronawirusem stanowi dla Macrona punkt zwrotny w tej jego dynamicznej i bogatej w różne wątki prezydentury i faktycznie wzrost w sondażach jest bardzo wyraźny - komentował zwyżkującą popularność francuskiego prezydenta Łukasz Jurczyszyn z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Zobacz więcej na temat: Emmanuel Macron Francja Adrian Bąk
Jarosław Guzy: Unia Europejska nie zadziałała jako jeden organizm - Chaos, różne kraje wprowadzały różne restrykcje. Unia Europejska nie podjęła nawet próby ich koordynacji - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z PAP. - Unia Europejska zawiodła, szczególnie na początku epidemii - dodał dr Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Unia Europejska Jarosław Guzy Polskie Radio 24 Paweł Lekki
"Przykład heroizmu i odwagi". Sejm wyraził wdzięczność służbie zdrowia Sejm w przyjętej przez aklamację uchwale wyraził wdzięczność i uznanie dla pracowników ochrony zdrowia "za pełną poświęcenia bohaterską służbę w dniach epidemii koronawirusa". Dają oni najlepszy przykład odwagi oraz heroizmu i stanowią wzór dla społeczeństwa - podkreślono. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo COVID-19 pandemia Sejm polityka lekarz służba zdrowia POLSKA
Rekord zgonów z powodu koronawirusa w stanie Nowy Jork. W USA już prawie 12 tysięcy ofiar pandemii Gubernator Andrew Cuomo poinformował, że w ciągu minionej doby w stanie Nowy Jork zmarło 731 osób. W całych Stanach Zjednoczonych liczba zarażonych przekroczyła 370 tysięcy. Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone zdrowie Nowy Jork
FORMUŁA 1 Kolejny wyścig przełożony. Kiedy rozpocznie się sezon? Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 ogarnęła cały świat, z kolei władze Formuły 1 zastanawiają się nad kształtem nowego kalendarza sezonu 2020. Przełożone zostało Grand Prix Kanady, a losy GP Francji zależą od wyścigu kolarskiego Tour de France. Zobacz więcej na temat: Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT
Aleś Zarembiuk: "W kraju autorytarnym wartość życia obywatela nie jest wyższa od gospodarki" - Na Białorusi zapadła taka decyzja ze względu na problemy gospodarcze. Aleksander Łukaszenka przyznał, że nawet jeśli dużo osób chce wprowadzenia kwarantanny, "to, co będziemy jeść" - komentował decyzję białoruskiego prezydenta o zaniechaniu obostrzeń w związku z zachorowaniami na COVID-19 Aleś Zarembiuk z Białoruskiego Domu Informacyjnego w Warszawie. Zobacz więcej na temat: Białoruś Michał Strzałkowski Aleksander Łukaszenka
DOOKOŁA FLANDRII 600 tysięcy fanów "jechało" razem z kolarzami Niedzielną transmisję telewizyjną z wirtualnego wyścigu kolarskiego Dookoła Flandrii obejrzało aż 600 tys. osób, czyli co dziesiąty Flamandczyk – poinformowała telewizja Sporza. - To wielki sukces – ogłosił organizator, firma Flanders Classics. Zwyciężył Belg Greg Van Avermaet z polskiej ekipy CCC. Zobacz więcej na temat: SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo
Olga Doleśniak-Harczuk: liczba ofiar koronawirusa w Niemczech niestety wzrośnie - W Niemczech przez ostatnie cztery dni mieliśmy do czynienia ze spadkiem liczby zachorowań. Jednak ostatniej nocy ta liczba się mocno zwiększyła - wskazywała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica. Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Niemcy ekonomia Antoni Opaliński Polskie Radio 24
"Nie mam wirusa". Michał Woś poinformował, że jest już zdrowy - W Światowy Dzień Zdrowia dostałem taką dobrą wiadomość - nie mam już wirusa - poinformował minister środowiska Michał Woś. Dodał, że obecność koronawirusa wykluczyły dwa testy. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce wirus pandemia COVID-19 zdrowie społeczeństwo Michał Woś POLSKA
Tarcza antykryzysowa rozszerzona o udogodnienia cyfrowe. Sprawdź jakie Nielimitowany dostęp do serwisu gov.pl, szybsza realizacja Funduszu Szerokopasmowego i Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, sprzęt komputerowy do zdalnej edukacji i uproszczenie usług pocztowych – to tylko niektóre cyfrowe udogodnienia w ramach tarczy antykryzysowej przyjęte dziś przez rząd. Zobacz więcej na temat: tarcza antykryzysowa Ministerstwo Cyfryzacji komputer Koronawirus w Polsce firma
Nowelizacja tarczy antykryzysowej. Sejm przerwał obrady, jest termin nowego posiedzenia - Projekt tarczy antykryzysowej 2.0 to rozszerzenie działań przygotowanych przez premiera Mateusza Morawieckiego, ma za zadanie ratować miejsca pracy i polskie firmy - przekonywał w Sejmie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Obrady, które zostały przerwane po godz. 19, zostaną wznowione w środę o godz. 10. Zobacz więcej na temat: Sejm polityka Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 POLSKA tarcza antykryzysowa
Müller: szybkie procedowanie projektu dot. głosowania korespondencyjnego leży w interesie Polaków - Wybory korespondencyjne, to procedury stosowane w wielu krajach na świecie. Nie powinny budzić niepokoju, a wręcz przeciwnie. Dzięki nim można zapewnić bezpieczne głosowanie - zapewniał w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller. Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa pandemia Piotr Müller
Rząd wzmacnia tarczę antykryzysową. Zobacz nowe rozwiązania Firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników też będą mogły korzystać 3-miesięcznych "wakacji składkowych", ulga wyniesie 50 proc. składek - a proponowane zmiany będą kosztować finanse publiczne ok. 18,5 mld zł. - to tylko niektóre z założeń przyjętego przez rząd projektu tarczy antykryzysowej w poszerzonej wersji. Zobacz więcej na temat: tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce firma kryzys zus składki