Polskie Radio
Section05

polityka

M. Maliszewski (PSL): P. Kukiza interesuje długa współpraca

– Nie ma nic złego w tym, że poszukuje się partnerów do tego, by osiągnąć lepszy wynik wyborczy – powiedział Mirosław Maliszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kukiz'15 i PSL podpisały w czwartek porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. – Pawła Kukiza interesuje wieloletnia współpraca – dodał poseł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Kukiz'15 Paweł Kukiz koalicja wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019

T. Żółciak (DGP): to były loty marszałka, czy "air taxi"?

- Mnie nie dziwi to, że osoba nr 2 w państwie lata [...]. Tylko na ile to były loty marszałka Kuchcińskiego, na ile posła Kuchcińskiego, a na ile to było po prostu "air taxi" - mówił Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". Wraz z Jakubem Pacanem z "Tygodnika Solidarność" dziennikarz komentował w Polskim Radiu 24 dzisiejsze doniesienia medialne dotyczące Marka Kuchcińskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek Jarosław Kaczyński Marek Kuchciński Marszałek Sejmu

Piotr Müller: rząd kończy prace nad ustawą o lotach wysokich urzędników

Rząd pracuje nad projektem ustawy regulującej loty służbowe najważniejszych osób w państwie. - Jego założenia są finalizowane - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Powstanie projektu ustawy, który ma uregulować kwestie lotów służbowych najważniejszych osób w państwie zapowiedział wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Kuchciński Sejm Marszałek Sejmu

Marek Kuchciński rezygnuje. Dwugłos polityków

– Zdarzyło się na pewno parę rzeczy, które zdarzyć się nie powinny. Mamy do czynienia z histerią, co nie miało miejsca w przypadku poprzedników – powiedział w radiowej Trójce Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w KPRM. – PiS złapany za rękę przez dziennikarzy i posłów opozycji mówi, że "to nie my" – ripostował Robert Kropiwnicki z PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Kuchciński Mariusz Krzemiński Łukasz Schreiber Sejm Marszałek Sejmu

R. Telus o lotach Marka Kuchcińskiego: musimy ustalić reguły

- Marszałek Kuchciński zachował się honorowo, ale musimy ustalić reguły, żeby nikt nigdy nie miał wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Telus na temat lotów najważniejszych osób w państwie. Polityk skomentował także najnowsze informacje dotyczące współpracy PSL i ugrupowania Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Krzysztof Świątek Marek Kuchciński Paweł Kukiz Kukiz'15 PSL Marszałek Sejmu