Polskie Radio
Section05
Samuel Pereira

"Wyrok narusza zasadę wolności słowa". CMWP staje w obronie skazanego Samuela Pereiry

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko wyrokowi Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, który 5 października br. uznał dziennikarza Samuela Pereirę za winnego zniesławienia prokurator Ewy Wrzosek poprzez wpis na platformie X i skazał go w procesie karnym z art. 212 kk. W ocenie CMWP SDP kara ta budzi poważne wątpliwości i nie koresponduje z powszechnie przyjętymi standardami w zakresie wolności słowa - czytamy w stanowisku CMWP SDP.
Zobacz więcej na temat:  Samuel Pereira POLSKA sądownictwo prokuratura Warszawa

"Ten marsz był pułapką na polityków innych ugrupowań opozycyjnych". Krajewski o intencjach Tuska

- Myślę, że ten marsz był typową pułapką ze strony Donalda Tuska zastawioną na polityków innych ugrupowań opozycyjnych. Chodziło o ich zmarginalizowanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  opozycja PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Warszawa społeczeństwo Jarosław Krajewski Samuel Pereira Donald Tusk Platforma Obywatelska

"Nowe elementy naszego programu ewidentnie zaskoczyły opozycję". Jarosław Krajewski o konwencji PiS

- Na "Programowym Ulu", czyli konwencji PiS, rozmawialiśmy o fundamentalnych sprawach dla naszego kraju również w perspektywie kolejnych czterech lat. Te trzy konkretne propozycje to jest kwestia potwierdzenia wiarygodności Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Krajewski PiS Samuel Pereira

Projekt ustawy o ochronie dzieci. Joanna Borowiak: zwiększa siłę głosu rodziców

- Widać, że projekt cieszy się dużym poparciem, a to znaczy, że on jest potrzebny. Jak powiedziała marszałek Elżbieta Witek, która jest ambasadorem projektu, dzieci to przyszłość Polski, to nasz ogromny skarb. Przyszłość dzieci to polska racja stanu - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł skomentowała projekt ustawy o ochronie dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dzieci szkoła rodzice Samuel Pereira Joanna Borowiak

Fogiel: narracja PO na temat reparacji wpisuje się w stanowisko Niemiec

Poseł PiS Radosław Fogiel na antenie Programu 1 Polskiego Radia zwrócił uwagę, że stanowisko PO w sprawie reparacji wojennych od Niemiec pokrywa się z narracją Berlina. Podkreślił, że jest to "retoryka w pewien sposób zbieżna z oczekiwaniami strony niemieckiej, która nie chce rozmawiać o nierozwiązanej kwestii rekompensat dla Polski za zbrodniczą napaść III Rzeszy Niemieckiej na nasz kraj".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel reparacje wojenne Izrael Platforma Obywatelska Niemcy II wojna światowa Samuel Pereira Prawo i Sprawiedliwość

Atak "babci Kasi" na prezesa PiS. Posłanka Lewicy: jestem przeciwna zachowaniom przemocowym w sferze publicznej

- Jest wiele argumentów, które należy Jarosławowi Kaczyńskiemu przedstawić, ale innym językiem i nie w takim momencie. Jestem przeciwniczką przemocowych zachowań w sferze publicznej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia posłanka Lewicy Beata Maciejewska, odnosząc się do ataku "babci Kasi" na prezesa PiS podczas obchodów 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Samuel Pereira lewica polityka opozycja katastrofa smoleńska Smoleńsk Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS

"Wspólna lista całej opozycji to przepis na porażkę". Michał Gramatyka o koalicjach wyborczych

- Jest bardzo duże parcie na jedną listę opozycji, ale nikt nie zadaje sobie pytania, czy ta lista wygra wybory, czy nie. Przykład Węgier powinien być dla nas napomnieniem, tam opozycja poszła do wyborów na jednej liście i przegrała wszystko z kretesem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Samuel Pereira PSL Michał Gramatyka wybory parlamentarne Polska 2050

Paweł Bejda o reparacjach wojennych

- PSL było, jest i będzie za tym, żeby Polska dostała w pełni zadośćuczynienie czy reparacje, jakkolwiek byśmy tego nie nazywali. Żebyśmy otrzymali zadośćuczynienie nie tylko dla ludzi, którzy byli pokrzywdzeni, ale generalnie dla państwa polskiego za straty wojenne, które Polska poniosła podczas II wojny światowej - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Bejda, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Samuel Pereira PSL reparacje wojenne Paweł Bejda

"Nasz człowiek w Warszawie". Pereira: pierwszy dokument podsumowujący prorosyjską politykę Tuska

- Donald Tusk w swoim pozwie, poprzez prawników, przyznaje się do tego, że obrał pewien kurs prorosyjski. Tłumaczy to absurdalnie tym, że w Stanach Zjednoczonych władza zmieniła się również na bardziej dogadującą się z Rosją. Tylko że Barack Obama został prezydentem w styczniu 2009 r., a Donald Tusk obrał kierunek prorosyjski w swoim exposé czternaście miesięcy wcześniej - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Michał Karnowski Rafał Dudkiewicz Samuel Pereira

Kolejna kompromitacja Sikorskiego na Twitterze. Chciał... "wychłostać" polityków PiS i szefa portalu TVP Info

Kolejna wpadka Radosława Sikorskiego. Eurodeputowany PO stwierdził na Twitterze, że prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Samuel Pereira, szef portalu TVP Info powinni zostać... "wychłostani", a następnie wypędzeni z Polski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Samuel Pereira POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro twitter

Inwigilacja Pegasusem w UE? Piękoś: jest wola polityczna, żeby tę sprawę wyjaśnić

- O możliwej inwigilacji urzędników UE za pomocą Pegasusa rozmawiałem z przywódcami frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim. Tam jest wola polityczna, by tę sprawę wyjaśnić na poziomie pewnej komisji, komisji śledczej, która prowadziłaby dochodzenie w tej sprawie - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Piękoś, dziennikarz portalu wPunkt.online. Gośćmi debaty byli także Samuel Pereira z TVP.Info i Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Samuel Pereira ŚWIAT Europa Unia Europejska inwigilacja pegasus

Tomasz Sakiewicz: Zachód ma ostatnią szansę, żeby zatrzymać wojnę na Ukrainie

- Jeśli Rosja będzie widziała słabość i wahanie, to nie tylko zniszczy Ukrainę, ale uderzy też na Zachód, który ma ostatnią szansę, żeby zatrzymać wojnę na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gościem audycji był również szef portalu tvp.info Samuel Pereira. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Tomasz Sakiewicz Samuel Pereira Jarosław Kaczyński wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Rosja Władimir Putin