Polskie Radio
Section05
Stalowa Wola

"Chodzi jedynie o spór polityczny". Prezydent Stalowej Woli o głosowaniu korespondencyjnym

- Wywołana została histeria związana z pierwszymi wnioskami, które faktycznie były prawidłowo podpisane i nie zadośćuczyniły wymaganiom specustawy. To wywołało napiętą atmosferę i ostre deklaracje - powiedział o głosowaniu korespondencyjnym w Polskim Radiu 24 Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Polskie Radio 24 polityka samorząd Stalowa Wola Poczta Polska Antoni Trzmiel

"Wniosek Poczty Polskiej spełnia wymogi specustawy". Prezydent Stalowej Woli o wyborach korespondencyjnych

Samorząd Stalowej Woli przekaże Poczcie Polskiej rejestr wyborców. Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny mówił TVP Info, że wniosek Poczty Polskiej spełnia wymogi specustawy o zwalczaniu COVID-19. Pytany, dlaczego podjął taką decyzję, prezydent Stalowej Woli odpowiedział, że opierał się na opiniach prawnych, ale przede wszystkim na obowiązującej od 18 kwietnia ustawie. Jak wyjaśniał, kierował się zdrowiem wyborców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stalowa Wola wybory polityka

Jak wygląda odkażanie miast w Polsce?

– Nie wyobrażam sobie bardziej skutecznego sposobu. Efektywność tego urządzenia jest imponująca – zachwala prezes Miejskiego Zakładu Budynków w Stalowej Woli Tomasz Gunia stosowaną w tym mieście metodę dezynfekcji przestrzeni publicznej. Tam do rozpylania środka wirusobójczego służy... armatka do produkcji sztucznego śniegu. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Trójka Patrycjusz Wyżga Ewa Dudzińska przestrzeń publiczna higiena miasto Lublin Stalowa Wola

"Będziemy bronić polskich wartości". PiS podsumowało kampanię

- Przed nami jest jeszcze daleka droga, żeby wszystko osiągnąć, choć partia rządząca do tej pory zrobiła już wiele - powiedział w Stalowej Woli prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że PiS bronił i będzie bronić polskich wartości, tradycji i godności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS konwencja PiS wybory parlamentarne Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość konwencje PiS Wybory parlamentarne 2019 kampania wyborcza Stalowa Wola polityka

M. Kolanko: PiS rozpoczyna działania kampanijno-polityczne

- PiS podjęło strategiczną decyzję, że w czasie wakacji nie będzie działać politycznie, stąd pomysł pikników rodzinnych w każdy weekend. Teraz ta partia zapewne przejdzie do działań kampanijno-politycznych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Beata Szydło Kazimierz Kik Michał Kolanko Stalowa Wola opozycja PSL Kukiz'15 Paweł Kukiz

"Lato z Radiem Festiwal". Wyjątkowe koncerty w Stalowej Woli

W Stalowej Woli zakończył się wieczór koncertów "Lato z Radiem Festiwal". Na scenie wystąpili m.in. Sławek Uniatowski, Kasia Kowalska czy Kortez. Koncerty były transmitowane i retransmitowane w Programie Pierwszym Polskiego Radia, a także w radiowej Dwójce, Trójce i Czwórce. Na portalu PolskieRadio.pl i PolskieRadio24.pl dostępny był streaming wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lato z Radiem 2019 Stalowa Wola koncerty MUZYKA Polskie Radio