X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
związki zawodowe

Rzecznik LOT: jesteśmy gotowi do rozmów ze strajkującymi

– Jesteśmy gotowi i zdeterminowani do tego, by prowadzić rozmowy ze strajkującymi. Chcielibyśmy zapytać czy ci, którzy zostali zwolnieni, mają chęć powrotu do pracy i co moglibyśmy zrobić, by porozumieć się w tym obszarze – powiedział Adrian Kubicki, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 8 dni pracownicy narodowych linii lotniczych prowadzą strajk w celu poprawy warunków zatrudnienia.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 LOT lotnictwo strajki związki zawodowe samoloty praca protest

Prezes LOT-u apeluje o zakończenie strajku

Prezes LOT-u Rafał Milczarski zaapelował do prowadzących protest pracowników firmy o podjęcie rozmów z władzami spółki. Rafał Milczarski zarzucał strajkującym, że ich działanie jest nielegalne. Protestujący domagają się przede wszystkim przywrócenia do pracy przewodniczącej ZZPPiL Moniki Żelazik i dyscyplinarnie zwolnionych 67 osób oraz dymisji prezesa PLL LOT.
Zobacz więcej na temat:  LOT strajki związki zawodowe POLSKA turystyka

Szefowa MEN: 90 procen postulatów nauczycieli zrealizowane

Minister edukacji Anna Zalewska powiedziała, że postulaty związkowców zostały zrealizowane w 90 procentach. W sobotę przed siedzibą resortu edukacji protestowało kilka tysięcy osób. Związkowcy z oświatowej "Solidarności" przekazali na ręce minister petycję z żądaniami, dotyczącymi między innymi wzrostu wynagrodzeń o 15 procent od 1 stycznia przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo związki zawodowe nauczyciel Solidarność Anna Zalewska Ministerstwo Edukacji Narodowej

Porozumienia Sierpniowe. "Tej fali nie dało się zatrzymać"

- Władza zdawała sobie sprawę, że przegrywa. Tej fali nie dało się zatrzymać - powiedział historyk prof. Wiesław Wysocki z UKSW. Mija 38 lat od podpisania w sali BHP Stoczni Gdańskiej Porozumień Sierpniowych, które pozwoliły na powstanie NSZZ "Solidarność" - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA porozumienia sierpniowe Solidarność związki zawodowe Stocznia Gdańska PRL

Szczecin i Gdańsk. 38. rocznica Porozumień Sierpniowych

- Dla zrozumienia końca lat 80. XX wieku i tego, że Polacy przyczynili się do upadku systemu komunistycznego Solidarność jest kluczowa - mówił w Polskim Radiu 24 - Piotr Dmitrowicz, historyk. Gościem PR24 był też dr Michał Siedziako, historyk z IPN w Szczecinie. 38 lat temu podpisano Porozumienia Sierpniowe.
Zobacz więcej na temat:  porozumienia sierpniowe PR24 historia Polski Solidarność Jan Paweł II związki zawodowe komunizm PRL