Polskie Radio
Section05
Adrian Stankowski

Sejmowa komisja zbada techniki operacyjne służb? Stankowski: niebezpieczny dla opozycji temat

- Opozycja nie ma żadnego interesu politycznego w tym, żeby powstała sejmowa komisja ds. technik operacyjnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".  - Po pierwsze, ta komisja miałaby się zająć wykorzystywaniem technik operacyjnych za czasów, kiedy rządziła PO, a to już jest bardzo niebezpieczny dla opozycji temat, po drugie - opozycja ma swoją zabawkę w postaci komisji senackiej - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Opaliński Adrian Stankowski polityka pegasus służby specjalne NIK

Ogromne koszty inwazji. Jankowski: może uznano, że należy je ponieść, by utrzymać imperialną wizję Rosji

- Rosji zaczyna zagrażać taki kraj jak Ukraina, która się modernizuje i westernizuje, gdzie jest mniejsza korupcja i zaczął się rozwój gospodarczy. To dla Rosji groźba egzystencjalna - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). W "Debacie dnia" wziął udział również Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja Ukraina Białoruś Władimir Putin NATO polityka Adrian Stankowski

Hołdyńska: Stany Zjednoczone powinny być potęgą, która jest w stanie zatrzymać Putina

- Stany Zjednoczone powinny być tą potęgą, która jest w stanie zatrzymać działania Władimira Putina. Powinny działać w bardziej stanowczy sposób - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Edyta Hołdyńska z tygodnika "Sieci". Gościem audycji był także Dariusz Grzędziński.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja USA Ukraina Europa bezpieczeństwo Adrian Stankowski wojsko agresja Stany Zjednoczone

"Takich historii za czasów PO było niesłychanie dużo". Adrian Stankowski o sprawie Grzegorza M.

- Rzeczywiście doczekaliśmy się wstępnej konkluzji w tej sprawie, ale postawienie zarzutów to jeszcze nie wyrok - powiedział Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie", odnosząc się do doniesień Cezarego Gmyza ws. byłego szefa Agencji Wywiadu. Gośćmi audycji byli również publicysta Wojciech Reszczyński i Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski służby i bezpieczeństwo służby specjalne Agencja Wywiadu przestępczość

"Chodzi o żądanie totalnej i pełnej kapitulacji". Publicyści oceniają debatę w PE

- Widzieliśmy teatr, w którym zupełnie bez znaczenia było to, co Mateusz Morawiecki miał do przekazania, bo ludzie, którzy go słuchali, swoje komentarze mieli przygotowane znacznie wcześniej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 redaktor Artur Ceyrowski z tygodnika "Sieci". Gościem audycji był także Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej", który ocenił debatę w PE jako "spór strukturalny", na którym "zbudowany jest spór o sądownictwo".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Stankowski Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski Donald Tusk

Mur na granicy z Białorusią. Reszczyński: musi powstać wspólnymi siłami finansowymi

- Polski rząd musi wyraźnie powiedzieć, że mur na granicy polsko-białoruskiej musi powstać wspólnymi siłami finansowymi wszystkich państw Unii Europejskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Adrian Stankowski Wojciech Reszczyński granica Białoruś bezpieczeństwo imigranci w Europie

"Na wyróżnienie z tej siódemki zasługuje przetwórstwo". Publicyści o rządowym programie dla rolników

- Trzeba uwolnić energię, która drzemie w naszych rodakach mieszkających poza miastami. Przez 30 lat rozwijały się wielkie miasta, takie jak Warszawa, a to co poza tym było mniej ważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji byli również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" oraz Wojciech Reszczyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski rolnictwo Polski Ład polityka konwencja PiS

"To było coś wyjątkowo obrzydliwego". Stankowski o zachowaniu opozycji w czasie debaty w Sejmie

- Obserwowałem czwartkową debatę w Sejmie i chyba żałuję, że to zobaczyłem. To było coś wyjątkowo obrzydliwego. Znaczna część parlamentarzystów stanęła w tym sporze po stronie Alaksandra Łukaszenki - mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski (publicysta "Gazety Polskiej"). Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski (portal Salon24.pl) oraz Andrzej Rafał Potocki (tygodnik "Sieci").
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś opozycja Tadeusz Płużański Adrian Stankowski Polskie Radio 24 POLSKA polityka

"Odsunięcie dziennikarzy spowoduje, że zakończy się tam medialny cyrk". Stankowski o sytuacji na granicy

- Jako dziennikarz nie jestem zachwycony ograniczeniem dostępu do miejsca wydarzeń, ale jestem również obywatelem Polski i doskonale rozumiem decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Andrzej Potocki ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica stan nadzwyczajny Tadeusz Płużański Adrian Stankowski

Tomasz Truskawa: Unia Europejska zamierza ingerować w wewnętrzny porządek państw

- Tego typu rozwiązania w sposób zdecydowany uderzają w zagwarantowaną traktatami suwerenność państw, zbliżają nas do modelu federacyjnego i myślę, że jest to zjawisko niezwykle niebezpieczne - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa, komentując list unijnego komisarza, w którym domaga się on wycofania przez premiera wniosku do TK ws. nadrzędności konstytucji nad prawem UE. Gościem "Debaty dnia" był także Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski ŚWIAT Unia Europejska Europa Komisja Europejska konstytucja Trybunał Konstytucyjny

"Wiele środowisk chętnie je przywłaszcza". Pacan o wykorzystaniu logo Solidarności na pomniku

- Solidarność nie jest czymś przeszłym, Solidarność cały czas jest, jest związkiem zawodowym i oprócz tego, że jest związkiem zawodowym, to właśnie dba o tę spuściznę Solidarności, dba o tych ludzi, którzy byli w Solidarności, których często właśnie te środowiska liberalno-lewicowe chciały zakrzyczeć - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi PR24 byli także Andrzej Rafał Potocki i Adrian Stankowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Warszawa Swiatłana Cichanouska Solidarność Rafał Trzaskowski Tadeusz Płużański Adrian Stankowski

Relacje na linii Warszawa-Mińsk. Reszczyński: ostatnie wydarzenia to temat zastępczy

- Na Białorusi od wielu, wielu lat, od kiedy rządzi Łukaszenko tam nic się nie zmieniło. To jest reżim w starym stylu komunistycznym, rządzi się własnymi prawami. Jeżeli jest sytuacja trudna społecznie, gospodarczo, to szuka się tematów zastępczych, jakiegoś wroga. Polska tutaj się bardzo dobrze nadaje, ponieważ jesteśmy najważniejszym kanałem informacyjnym, który dociera do Białorusinów, poprzez telewizję Biełsat, więc wiedzą co się dzieje - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński. Gośćmi programu byli również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" i Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo polityka Tadeusz Płużański Adrian Stankowski Wojciech Reszczyński Białoruś Aleksander Łukaszenka Polityka zagraniczna Polski

"Konieczna szeroko rozumiana reforma ochrony zdrowia". Publicyści podsumowują rok pandemii

- Myślę że najważniejszy element do zmiany, to szeroko rozumiana reforma ochrony zdrowia, ministerstw, kompetencji, być może przekształcenia w jakąś formułę agencji, która również operacyjnie, taktycznie będzie zajmowała się właśnie takimi stanami - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Niedzieli" Piotr Grzybowski. Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Majmurek z "Krytyki politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski POLSKA polityka GOSPODARKA pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce

"To uwłacza logice". Robert Knap o strajku niektórych mediów komercyjnych

- Zasłanianie się takimi małymi mediami, drobnymi, ale ważnymi społecznie, lokalnie, regionalnie, przez takich potentatów, którzy zarabiają miliardy na reklamach - moim zdaniem - trochę uwłacza logice - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Knap z portalu tvp.info. Gościem "Debaty dnia" był także Tomasz Walczak z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski POLSKA media podatek podatki TVPinfo

"Próba namaszczenia pomazańca". Publicysta o spotkaniu Tuska z Lempart

- Jeśli chodzi o samą panię Lempart, to to jest próba namaszczenia kolejnego pomazańca. Najpierw była Ewa Kopacz, potem Mateusz Kijowski, itd. Pewnie skończy się tak samo - skomentował w Polskim Radiu 24 spotkanie Donalda Tuska z Martą Lempart Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji byli także specjalista od wizerunku Sławomir Jastrzębowski i publicysta Wojciech Reszczyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski Marta Lempart Donald Tusk