X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Bogumił Łoziński

Zmiana premiera. "Myślę, że będzie spadek i to znaczący"

– Myślę, że będzie spadek i to znaczący – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. Odniósł się w ten sposób do zmiany na stanowisku premiera i skutków, jakie ta decyzja może mieć dla notowań partii rządzącej. W audycji „Wróżenie z Faktów" temat ten skomentował także Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Beata Szydło Mateusz Morawiecki Bogumił Łoziński Łukasz Warzecha

"Spór na linii prezydent - Nowogrodzka może eskalować"

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Tematem rozmowy były prezydenckie propozycje ws. reformy sądownictwa. – To kolejny kluczowy moment prezydentury Andrzeja Dudy – komentuje Jarosław Kuisz. Z kolei Bogumił Łoziński przyznaje, że w tej sprawie jest poważny spór merytoryczny na linii Pałac Prezydencki - Nowogrodzka. 
Zobacz więcej na temat:  prezydent reforma sądownictwa Marcin Pośpiech PO Andrzej Duda Bogumił Łoziński Jarosław Kuisz

"Donald Tusk jest zgrany w naszej polityce"

– Osoba Donalda Tuska jest nadzieją dla wielu polityków obecnej opozycji – powiedział Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”. Odniósł się w ten sposób do ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentowała także Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Andrzej Duda Kamila Baranowska Bogumił Łoziński PiS

"Sprawa reprywatyzacji w Warszawie pachnie mafią”

- Reprywatyzacja w Warszawie to jeden wielki skandal. To był układ od czyścicieli kamienic, poprzez urzędników państwowych z Biura Gospodarki Nieruchomości, w którym zamieszani byli także sędziowie. Jeżeli sędzina zgadza się bowiem na wycenę nieruchomości w centrum Warszawy za mniej niż 500 tys. to trzeba jej wytoczyć sprawę – powiedział w Debacie Dnia Bogumił Łoziński z Gościa Niedzielnego. O sprawie mówił także Robert Feluś z Faktu.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa reprywatyzacja Bogumił Łoziński PiS Hanna Gronkiewicz-Waltz Marcin Kierwiński POLSKA

"Działania Obywateli RP mają prowokacyjny charakter"

– Działania chociażby Obywateli RP mają bezwzględnie prowokacyjny charakter – powiedział Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”. Odniósł się w ten sposób do wydarzeń z 10 czerwca, gdy po raz kolejny środowiska opozycyjne starały się zakłócić przebieg miesięcznicy smoleńskiej. W audycji „Wróżenie z Faktów” sprawę skomentował także Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka katastrofa smoleńska Warszawa Bogumił Łoziński PiS

Wybory w Wlk. Brytanii. "May nie uczy się na błędach"

Według najnowszej prognozy BBC, Partia Konserwatywna pozostanie największą partią w Izbie Gmin, ale zdobywając 318 miejsc w nowym parlamencie zabraknie jej ośmiu mandatów do samodzielnej większości (326). Wyniki wyborów omawiali w "Sygnałach dnia" publicyści Roman Imielski i Bogumił Łoziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielka Brytania wybory w Wielkiej Brytanii Europa wybiera Bogumił Łoziński Roman Imielski Wojciech Dąbrowski

"To, co robią Obywatele RP to eskalacja nienawiści"

Podczas środowych obchodów miesięcznicy smoleńskiej szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski został uderzony w twarz przez jednego z kontrmanifestantów. - Fizyczne uniemożliwianie manifestowania miesięcznic smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu to przekroczenie granicy przyzwoitości. Rozumiem, że ktoś się nie zgadza, ale przez 7 lat one się tam odbywały i nikomu to nie przeszkadzało – mówił w audycji Debata Dnia Bogumił Łoziński („Gość Niedzielny”). Gościem audycji był również Łukasz Lipiński („Polityka Insight”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Warszawa Adam Borowski Bogumił Łoziński Łukasz Lipiński Jarosław Kaczyński PiS

Żołnierze Wyklęci. Walka między Polakami czy z siłą obcą?

Zainicjonowany przez Lecha Kaczyńskiego i Janusza Kurtykę w 2011 roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest corocznie 1 marca. Czy walka żołnierzy antykomunistycznego podziemia zbrojnego była walką z Polakami czy siłą obcą?  O tym w Komentarzu Tygodnia dyskutowali Adrian Stankowski (Gazeta Polska), Artur Stelmasiak (Tygodnik Niedziela), Bogumił Łoziński (Gość Niedzielny) i Krzysztof Iszkowski (Liberte).
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci PRL komunizm ZSRR historia Polski Adrian Stankowski Bogumił Łoziński

Przegląd ministerstw. "Cały rząd ma wiele do zrobienia"

Premier Beata Szydło kontynuuje przegląd resortów. W czwartek spotkała się z ministrami energii oraz infrastruktury i budownictwa. O rządowych podsumowaniach mówili goście Debaty Dnia: Andrzej Gajcy (Onet.pl) i Bogumił Łoziński (Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Rząd RP rząd Beaty Szydło Grzegorz Osiecki Bogumił Łoziński Andrzej Gajcy służba zdrowia PiS ministerstwo infrastruktury Ministerstwo Energii

Kto zyskał, a kto stracił na konflikcie w Sejmie?

- Przywódcy PO i Nowoczesnej okazali się małymi Napoleonikami znad Wisły, których kompletnie nie interesuje dobro Polski, a dla swoich partyjnych rozgrywek są w stanie łamać prawo i rozsadzić polski parlamentaryzm - mówi Bogumił Łoziński z tygodnika "Gość Niedzielny".
Zobacz więcej na temat:  Sejm protest Prawo i Sprawiedliwość Bogumił Łoziński Grzegorz Schetyna Ryszard Petru Nowoczesna Platforma Obywatelska Tomasz Sawczuk

Kryzys w Sejmie. "Nie ma żadnego dobrego rozwiązania"

Nie ma porozumienia między liderami partyjnymi, uczestniczącymi w drugim spotkaniu u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Nowoczesna argumentuje, że budżet został uchwalony nielegalnie, a PiS nie chce dopuścić do reasumpcji głosowania. Inne partie opozycyjne i PiS twierdzą, że to Ryszard Petru wycofał się z wczorajszych propozycji. O możliwych scenariuszach rozwiązania kryzysu rozmawiali goście Debaty Dnia: Bogumił Łoziński (Gość Niedzielny) i Tomasz Sawczuk (Kultura Liberalna).
Zobacz więcej na temat:  Sejm Grzegorz Schetyna Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Petru sejm pr24 protest PiS Bogumił Łoziński Nowoczesna Platforma Obywatelska Zuzanna Dąbrowska